היקף הפרויקט נאמד בכ-30 מיליון שקל, והוא כולל עשרות קילומטרים של גדרות חכמות, אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, וכן אחזקה של הגדרות למשך שלוש שנים • סגן ראש מנהל הרכש לרכש יבשה במשרד הביטחון: "הגדר כוללת פתרונות טכנולוגיים מתקדמים שייתנו התראות אפקטיביות לכוחות הביטחון – בכל ניסיון נגיעה או חצייה של הגדר"

מינהל הרכש השלים הקמת עשרות קילומטרים של גדרות חכמות ב-12 יישובים ב"עוטף עזה".​ היקף הפרויקט נאמד בכ-30 מיליון שקל, והוא כולל עשרות קילומטרים של גדרות חכמות, אמצעים טכנולוגיים מתקדמים, וכן אחזקה של הגדרות למשך שלוש שנים.

פרויקט הגדרות החכמות הוא חלק מהפעילות הנרחבת לשיקום וחיזוק יישובי עוטף עזה בעקבות מבצע "צוק איתן". העבודות התבצעו במקביל במספר יישובים: סופה, חולות, ניר יצחק, נירים, ניר-עוז, עין השלושה, כיסופים, עלומים, סעד, כפר עזה, מפלסים, ניר-עם. במהלך החודשים הקרובים יושלמו העבודות גם ביישובים כרמיה ויד מרדכי.

קרא עוד:
[postim]

בעקבות מבצע 'צוק איתן' החליטו פיקוד העורף ומשרד הביטחון להקים גדר חכמה מסביב ליישובי עוטף עזה הסמוכים לגדר הגבול. הגדר החכמה תהווה מכשול פיזי במקרה של ניסיון חדירה ליישוב, וכן תעביר התראה לחמ"ל המועצה האזורית ולצה"ל על כל נגיעה בגדר.

סגן ראש מנהל הרכש לרכש יבשה במשרד הביטחון, יצחק לוי: "פרויקט הקמת הגדרות החכמות ביישובי עוטף עזה הוא נדבך אחד מתוך סל פתרונות שגיבשה מערכת הביטחון לחיזוק היישובים בעקבות המבצע. בתכנון הפרויקט הקפידה מערכת הביטחון על בחירת גדר שתהווה מכשול פיזי שקשה לעבור אותו, וכן ועל פתרונות טכנולוגיים מתקדמים שייתנו התראות אפקטיביות לכוחות הביטחון – בכל ניסיון נגיעה או חצייה של הגדר".

(צילום: דיאנה חננשווילי, משהב"ט)