נתניהו הזהיר את שריו כי ההצעות הפופוליסטיות וההתלהמות המיותרת יובילו את ישראל לאובדן מעט האשראי הבינלאומי שנותר לה במצב הנוכחי • שר הביטחון מגבה את ראש הממשלה: "להפסיק להפריח סיסמאות שצריך לעבור מהגנה להתקפה"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, מצוי בימים אלו בין הפטיש לסדן. מצדו הימני גועשים הקולות הקוראים להרחיב את הבנייה בהתנחלויות, לנקוט בצעדים קשים יותר כלפי הרשות הפלסטינית ולהקל את הוראות הפתיחה באש כלפי פורעים, אך כעת מתברר כי בבית הלבן הזדרזו להזהיר מפני כל צעד כזה ולהבהיר לממשלה בירושלים מי כאן בעל הבית האמתי.

בחדשות 2 פורסם הערב כי גורמים בכירים בממשל האמריקני העבירו מסר לישראל, לפיו אם תאושר הרחבת בנייה בשטחים, ארצות הברית תימנע מלהטיל וטו על הצעת החלטה צרפתית במועצת הביטחון שקובעת כי ההתנחלויות אינן חוקיות.

בדיון בקבינט המדיני ביטחוני, הציג ראש הממשלה את האולטימטום האמריקני לשרים והזהיר כי ההצעות הפופוליסטיות וההתלהמות המיותרת יובילו את ישראל לאובדן מעט האשראי הבינלאומי שנותר לה במצב הנוכחי, בו אירופה מקדמת במרץ חרם על ההתנחלויות והכרה חד צדדית במדינה פלסטינית.

קרא עוד:
[postim]

נתניהו ביקר היום יחד עם שר הביטחון, משה יעלון והרמטכ"ל, רב-אלוף גדי איזנקוט, בזירת הפיגוע בה נרצחו בליל שישי האחרון איתן ונעמה הנקין הי"ד, לעיני ארבעת ילדיהם. בביקור הבטיח נתניהו כי יוצבו מצלמות אבטחה לאורך צירי התנועה המסוכנים באזור, כדי להרתיע מחבלים ולשפר משמעותית את יכולת התגובה של כוחות הביטחון לכל אירוע חירום בזמן אמת.

יעלון הצטרף לקריאתו של ראש הממשלה ואמר כי “לצערי בימים האחרונים צה”ל, משטרת ישראל ומשמר הגבול ביהודה ושומרון נאלצים להתמודד עם אלימות יהודית. אני קודם כל קורא לשרים, חברי כנסת, ראשי רשויות, להפסיק להתלהם, להפסיק להפריח סיסמאות שצריך לעבור מהגנה להתקפה – צה”ל נמצא בהתקפה מאז מבצע ‘חומת מגן’, למי שלא מבין את זה".