15 בקבוקי תבערה מוכנים להשלכה, אותרו הלילה בפעילות יזומה של מג"ב בשכונה המזרח-ירושלמית הסמוכה להר הזיתים ואשר ידועה כמוקד לפעילות טרור עממי בהיקף נרחב • המשטרה בודקת דיווח על השלכת בקבוקי תבערה בכביש 6, ליד העיר הערבית טירה

בפעילות יזומה של כוחות משמר הגבול בשכונת א-טור שבמזרח ירושלים, בסמוך להר הזיתים, אותרו על גג בית חמישה עשר בקבוקי תבערה מוכנים להשלכה, אותם אגרו המחבלים כדי לנסות לפגוע בכוחות הביטחון וביהודים החולפים באזור.

תפיסה זו מצטרפת לתפיסה נוספת של בקבוקי תבערה, יום אחד בלבד קודם לכן, על גג מסגד באותה השכונה. בקבוקי התבערה המשמשים את הפורעים בעימותים אל מול השוטרים והלוחמים וכנגד אזרחים חפים מפשע, הוכיחו לא פעם כי הם מסכנים חיים ועשויים לגרום לפגיעות קשות בנפש.

מפקד גדוד קדם במג״ב ירושלים, סגן ניצב אביעד כתפי, אמר כי ״מדובר בתפיסה חשובה של בקבוקי תבערה המסכנים את הלוחמים. אנו עדיין זוכרים את הפגיעה ברכב המבצעי בו הלוחמים נחלצו במקצועיות ונמנעה פגיעה קשה, כמו גם את הפגיעה באזרחים בציר 20 בבית חנינה.

קרא עוד:
[postim]

"אנו נמשיך לפעול בערנות ודריכות מבצעית מלאה גם מבצעית וגם מודיעינית במטרה להחזיר את השקט ולשמור על בטחון התושבים״.

גם בצפון הארץ עושים הפורעים שימוש בבקבוקי תבערה: נבדק חשד ליידוי שני בקבוקי תבערה הלילה סמוך לחצות בשוליים של כביש 6 בקטע הסמוך לעיר טירה. לא דווח על נפגעים או נזק ותחנה קדמה פתחה בחקירה לבירור נסיבות המקרה.

(צילום: חטיבת דובר המשטרה)

20151006231310

20151006231310 (1)