שערי מגנומטר הוצבו בשער יפו, שער שכם, רחוב הגיא, ויה דלרוזה ורחוב השלשלת, וינויידו בהתאם להערכות מצב • מ"מ המפכ"ל: "אנו משתדלים להיות בכל מקום"

בהתאם להחלטת השר לבט״פ ומ״מ המפכ״ל מוצבים בשעה זו שערי מגנומטר בעיר העתיקה.

במסגרת ההיערכות המבצעית והגברת הבידוק של חשודים מוצבים כעת שערי מגנומטר בשער יפו, שער שכם, רחוב הגיא, ויה דלרוזה ורחוב השלשלת.
שערי המגנומטר ינויידו בהתאם להערכות מצב, ניתוח השטח והאיומים, במטרה להגביר את השמירה על בטחון תושבי העיר ומבקריה הרבים.

קרא עוד:
[postim]

משטרת ירושלים ממשיכה בהיערכות הכוחות המתוגברת ברחבי העיר ובדגש למזרח העיר, סביב העיר העתיקה וסמטאותיה ואמצעי זה הינו נוסף למגוון האמצעים המופעלים, גלויים וסמויים.

מ"מ המפכ"ל: "אנו משתדלים להיות בכל מקום ולצמצם את זמן התגובה"

אמש לאחר שרשרת אירועי הדקירה ברחבי הארץ, אמר מ"מ המפכ״ל, ניצב בנצי סאו, כי "בכל המקרים, ללא יוצא מן הכלל, אזרחים הפגינו תושייה ואומץ לב ושוטרים הפגינו חתירה למגע ומקצועיות. אנו משתדלים להיות בכל מקום ולצמצם את זמן התגובה ככל האפשר, כדי להציל חיי אדם".

"מה שמאפיין את האירועים הוא מפגע בודד שמנסה לפגוע באזרחים, חיילים או שוטרים. רובם לא מסתייעים בתשתית, אלא פועלים ביוזמה עצמית" אמר ניצב סאו.

השר לביטחון הפנים, גלעד ארדן, אמר בסיום דיון מיוחד שערך אמש במגרש הרוסים בירושלים בהשתתפות רה״מ ומ״מ מפכ״ל המשטרה כי ״ירושלים מתוגברת בכוחות משטרה רבים שעושים הכל כדי לאבטח את התושבים והמבקרים בעיר. המשטרה פועלת בתקיפות כפי שראינו היום כנגד כל מי שמנסה לפגוע בנו. אני משבח את כוחות המשטרה שחיסלו את המחבל בקריית גת. יידע כל מי שמנסה לפגוע בנו שהוא יפגע.

המשטרה פועלת כל העת באופן יזום כנגד מוקדי הטרור במזרח ירושלים, נכנסת אל השכונות ואל הכפרים יחד עם היחידות המיוחדות של המשטרה, הימ׳׳מ ויחידות נוספות, וכפי שאמרתי, שוטרי משטרת ישראל ראויים לכל ההערכה על כך שהם מגינים על אזרחי מדינת ישראל בגופם.

אני שמח שהיום סיכמנו עם הממונה על השכר באוצר על מענק לשוטרים שמשרתים במזרח ירושלים וגם לאלו שמתגברים אותם ואני מקווה שבהמשך כך יהיה גם כלפיי כל שוטרי ושוטרות משטרת ישראל.

אנו ניתן דגש בפעילות לכל מי שמסית לטרור ורצח בדגש על התנועה האסלאמית ופעיליה והמשטרה תקבל גיבוי לכל פעולה שהיא תבצע כנגד טרור והסתה.״

מענק כספי לשוטרים המשרתים במזרח ירושלים

לאחר עבודת מטה בהובלת השר לביטחון הפנים גלעד ארדן, סוכם אתמול בין המשרד לביטחון הפנים ומשטרת ישראל לבין משרד האוצר על תוספת מענקים לשוטרים המשרתים במזרח ירושלים. המענק יעמוד על 10,000 שקל בשנה לכל שוטר. בנוסף, סוכם על תגמול כספי שיינתן לשוטרים המתגברים את מחוז ירושלים למשך תקופות ארוכות.

השר ארדן אמר כי "השוטרים והשוטרות בירושלים עובדים קשה על מנת להגן על ביטחון התושבים ולכן 'מענק הבירה' עליו נאבקתי הוא מתבקש אך אינו מספיק. מאז כניסתי לתפקיד אני פועל לשיפור השכר של שוטרי משטרת ישראל ואמשיך להיאבק על שיפור שכר שוטרי השטח שעובדים יומם וליל, כולל שבתות וחגים, כדי להגן על כולנו".