בירושלים תקף ערבי בחור חרדי צעיר בקולפן ירקות. הבחור רק נשרט קלות והדוקר נלכד • בקריית ארבע ניסה ערבי לחטוף נשק משוטר ודקר אותו ביד וברגל, שוטר אחר ירה בו למוות • בתחנה המרכזית בעפולה ניסתה ערבייה לדקור מאבטח ונורתה

פיגועי הדקירה הפכו למכת מדינה: בתוך שעה אחת ניסו מחבלים ערבים לדקור יהודים בשלושה אירועים נפרדים, בכיכר זקס בירושלים, בכניסה לקריית ארבע ובתחנה המרכזית בעפולה.

בירושלים תקף ערבי בחור חרדי צעיר כבן 16 בקולפן ירקות ונמלט. למרבה הנס, הבחור רק נשרט קלות ולא נזקק לפינוי לבית החולים. שוטרים וכבאי שחלפו במקום רדפו אחר הדוקר ולכדו אותו.

קרא עוד:
[postim]

בקריית ארבע, במהלך בדיקת חשוד על ידי שוטרים בשער המערבי של היישוב, ניסה הנבדק לחטוף את נשקו של אחד השוטרים ודקר אותו ביד וברגל, השוטר השני ירה בו והרג אותו במקום. השוטר שנדקר נפגע באורח קל בלבד.

בעפולה ניסתה ערבייה לדקור בסכין מאבטח בכניסה לתחנה המרכזית. היא נורתה במקום ונפצעה באורח בינוני. לא היו נפגעים נוספים.

האזינו לתיאור האירוע בקריית ארבע:

הבחור שנדקר בירושלים, תלמיד שיעור ב' בישיבת דושינסקיא בעיר, סיפר כי ערבי הגיע לעברו ברחוב שמואל הנביא, תקף אותו באגרופים ונמלט. לדבריו לא הרגיש דקירה וניסה לרדוף אחריו. מיד עם הדיווח למוקד 100 החלו סריקות לאיתור הזירה, הנדקר והמחבל. כוחות איתרו את הנער בצומת זקס-חיים בר לב והוא הועבר לטיפול רפואי שם אותר פצע דקירה קטן בפלג הגוף העליון. הנדקר, נער כבן 16 במצב קל מאד.

בסריקות של השוטרים בציר הבריחה, נתפס קולפן שככל הנראה שימש את החשוד בדקירה. שוטרים שהיו בסמוך זינקו על החשוד יחד עם לוחם אש שעבר במקום. לוחם האש שלא היה בתפקיד, שמע קריאות של אזרחים "מחבל", לא היסס, יצא מרכבו וזינק על החשוד עם השוטרים.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב צ'יקו אדרי, שיבח את השוטרים והלוחמים שהשתלטו על המחבל. "הפריסה הרחבה בשטח מסייעת בהגעה מהירה ובתגובה נחושה לכל אירוע", הדגיש. "משטרת ירושלים ממשיכה בהיערכות המוגברת בכלל רחבי העיר למען ביטחון תושבי הבירה והמבקרים בה".

CQ3fz-0WoAAcvTK

מסיכום האירוע בקריית ארבע עולה כי במהלך היערכות מחוז ש"י של המשטרה בימים האחרונים וביום שישי בפרט, בדקו שוטרי סיור יהודה של מרחב חברון פלסטיני שהלך בצורה מחשידה בצומת המערבית של קריית ארבע.

שוטרי הסיור הגיעו ברכב וכאשר פתחו את דלת הניידת בכדי לדבר אתו, שלף המחבל סכין והחל לדקור את השוטר. השוטר שישב לצד הנהג יצא מהרכב והבחין כי המחבל אוחז בנשק של השוטר השני. הוא ירה לעברו המחבל והרג אותו במקום. מהתחקור בזירה עולה החשד כי המחבל היה בדרקו לקבוצת אזרחים שעמדו בשער המערבי וערנות השוטרים מנעה פיגוע גדול, בחסדי שמים.