קרי יגיע לישראל: "גל האלימות הוא תוצאה של הרחבת הבנייה בהתנחלויות"

מזכיר המדינה האמריקני הזהיר הלילה בכנס אקדמי בארה"ב כי "הפתרון שלנו לסכסוך - רעיון שתי המדינות - עלול להיעלם אם האלימות תצא משליטה" • קרי ינסה לחדש את המגעים בין ישראל לפלסטינים, לראשונה מאז פיצוץ השיחות לפני יותר משנה וחצי

מזכיר המדינה של ארצות הברית, ג'ון קרי, אמר הלילה כי בכוונתו להגיע בקרוב לישראל ולרשות הפלסטיני, בניסיון להרגיע את המצב הביטחוני החמור השורר בארץ ואולי אף לחדש את התהליך המדיני בין ישראל לפלסטינים.

בכנס של אוניברסיטת הרווארד סיפר קרי כי "במהלך סוף השבוע הייתי בקשר עם ראש הממשלה נתניהו ועם הנשיא אבו מאזן, ואנחנו מנסים להרגיע את הרוחות. אגיע לשם בקרוב, בפרק הזמן המתאים, ואפעל לחידוש המגעים. אראה אם איננו יכולים למנוע מהמצב להחליק במדרון".

מזכיר המדינה הזהיר כי "הפתרון של ארה"ב לסכסוך – רעיון שתי המדינות – עלול להיעלם אם האלימות תצא משליטה".

קרא עוד:
[postim]

לדבריו, אחת הסיבות המרכזיות להתפרצות הפלסטינית האלימה, היא התסכול הנובע מהקיפאון המדיני ומהרחבת הבנייה בהתנחלויות. "הייתה עלייה בבנייה בהתנחלויות בשנה האחרונה ועכשיו יש אלימות בגלל שהתסכול גובר. הוא גובר גם בקרב הישראלים. אם זה באמת יתפוצץ – ואני מקווה שזה לא יקרה – אנחנו נהיה חייבים להתערב ולנסות להתגבר על הקשיים האלו".

אם אכן יבצע קרי מאמץ אמתי לחדש את השיחות המדיניות בין ישראל לרשות הפלסטינית, יהיה זה הניסיון האמריקני הראשון בכיוון, מאז פיצוץ השיחות האחרונות במחצית הראשונה של 2014, לאחר כמעט תשעה חודשים של מגעים בניצוחו של קרי עצמו. במהלך השיחות הללו שחררה ישראל 78 מחבלים ותיקים, בהם אף רוצחים עם דם יהודי רב על ידיהם.

(צילום ארכיון: אבי אוחיון – לע"מ)

3 תגובות

בס,ד זה מראה כמה הוא לא מבין בערבים.

אסור לתת לו לבוא לבקר הוא מדבר כמו אנטישמי

קרי הוא אנטישמי ממדרגה ראשונה – בכל אשמים היהודים.שיחזור לביתו, כאן הוא מיותר ומזיק

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *