שתי ערים לשני עמים: כוחות הביטחון חוצצים בין מזרח ירושלים למערבה

בטונדות הוצבו בחלק מהיציאות מהשכונות הבעייתיות ורכבים שביקשו לעבור בהן עברו בדיקה מדוקדקת • המשטרה מנסה 'ללכת בין הטיפות' ולא להכביד דרמטית על חייהם השוטפים של כלל ערביי מזרח העיר, כדי לא לגרום לתסיסה נוספת • מאות חיילי צה"ל מתגברים את משטרת ישראל
 • מעמד התרת קללות בעמוקה וכפי שקביל מאביו מרן הגר"י אדלשטיין זצ"ל, יזכו בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • צפו: הבקשה המצמררת של ילד CP

  תוכן מקודם

 • בזכות כח הצדקה והתפילה מידה כנגד מידה יזכו להתארס עד ראש השנה תשפ"ב

  תוכן מקודם

 • מזעזע: מה מבקש ילד שסובל בלי הפסקה

  תוכן מקודם

'סגר נושם' הוא מושג שנכנס אמנם לתודעה הציבורית רק אמש, אך בשטח הוא כבר לא רק נושם, אלא חי ובועט. משטרת ישראל ומשמר הגבול בסיוע פלוגות של צה"ל נפרסו היום לכל אורך קו התפר בירושלים וחוסמים חלקית את היציאה מהשכונות הערביות אל מערב העיר.

המחסומים ועמדות הבידוק הוקמו בשעה מאוחרת יחסית הבוקר, ככל הנראה במטרה לאפשר לעובדים בשכונות היהודיות, לצאת לעבודתם ללא הפרעה – צעד הממחיש את הניסיון של המשטרה 'להלך בין הטיפות' ולא להכביד דרמטית על חייהם השוטפים של כלל ערביי מזרח העיר, כדי לא לגרום לתסיסה נוספת.

קרא עוד:
[postim]

השוטרים חסמו כליל מספר יציאות מחלק מהשכונות הערביות, ומאפשרים תנועה ביציאות אחרות, בהן כל רכב עובר בדיקה כדי לוודא שאין בו נשק או מטעני חבלה. בדרג המדיני מקווים כי פעולות אלה יצמצמו משמעותית את יכולתם של המחבלים לפעול ויחזקו את הביטחון בירושלים ובערי הארץ.

בידוק ג'בל מוכבר שלמה מור (1)מחסומים ובידוק ביציאה מג'בל מוכבר (צילומים: שלמה מור)

העיתונאי גל ברגר שסייר לאורך כל הבוקר בירושלים, דיווח בדקות האחרונות כי השכונות הבעייתיות סילוואן, עיסאוויה, בית חנינא ושועפאט, פתוחות לרווחה ללא כל חסימה. בצור באהר ובג'בל מוכבר – ממנה יצאו המחבלים שרצחו אתמול שלושה יהודים בגאולה ובארמון הנציב – ישנן חסימות לא הרמטיות ובידוק .

יש לציין כי כ-80% מהמחבלים שפעלו באירועי הטרור בשבועות האחרונים, הם תושבי מזרח ירושלים. גם שני המחבלים שדקרו אתמול בבוקר אזרחים ברחובה הראשי של רעננה, בהפרש של שעתיים זה מזה, הם שני תושבי כפר עקב שבירושלים, אשר יצאו יחד כדי לדקור יהודים.

החל משעות הבוקר, מאות מחיילי צה"ל שולבו בפעילות ביטחונית תחת פיקוד משטרת ישראל, זאת בהתאם להחלטת הקבינט הביטחוני מאמש. החיילים צוותו לכוחות שיטור הפועלים במוקדים שונים בכל רחבי הארץ. השוטרים צפויים לפרוס עמדות בידוק ביציאות מהשכונות הערביות במזרח ירושלים.

פעולות אלה, בתוספת פעולות צפויות נוספות בתחום המבצעי שמובילה משטרת ישראל, נועדו לתת מענה לגל הטרור, במסגרת המאמצים להשבת הביטחון והסדר לכלל תושבי המדינה.

צילומים: פלאש 90
.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

כתבות קשורות

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן