"גם לאחר 'צוק איתן', ארגוני הטרור עודם פועלים כדי לפגוע באזרחינו"

את הדברים אמר הרמטכ"ל, רא"ל גדי איזנקוט, בטקס החלפת מפקד פיקוד הדרום היום • האלוף סמי תורג'מן: "חמאס רוכב על גל ההתפרצויות במזרח ירושלים ואזור יהודה ושומרון, אך זהו משחק באש שעלול לגרום להתפשטות אש בלתי מבוקרת ברצועה"

טקס החלפת מפקד פיקוד הדרום נערך היום במפקדת הפיקוד. אלוף אייל זמיר, יחליף בתפקידו את אלוף שלמה (סמי) תורג'מן, אשר כיהן בתפקיד בשלוש השנים האחרונות.

"אירועי הימים האחרונים מעצימים שוב את אתגרי הביטחון של מדינת ישראל", ציין באירוע ראש המטה הכללי, רב אלוף גדי איזנקוט. "הם גם ממחישים את העובדה כי לצד ההרתעה שלאחר מערכת 'צוק איתן', ארגוני הטרור בעזה וביהודה ושומרון עודם פועלים כדי לפגוע באזרחינו, לשבש את שגרת חייהם ולזרוע חשש ופחד בעורף הישראלי. מול אתגרים אלו אנו פועלים בנחישות, במקצועיות ותוך הפעלת כוח ממוקד, עוצמתי ושקול כדי למנוע הידרדרות", הוא הוסיף.

בדבריו התייחס לאלוף היוצא, לפיקודו ולתרומתו בייחוד לאור המבצע בקיץ האחרון: "במשך 50 ימי הלחימה פיקדת על המערכה במקצועיות מרשימה, בקור רוח ובאחריות".

קרא עוד:
[postim]

בנאומו, התייחס גם האלוף היוצא לאירועי הימים האחרונים: "אלו ימים רגישים בעלי פוטנציאל שלילי. חמאס נכשל בדחיית סיפוקים מידיים, רכב על גל ההתפרצויות במזרח ירושלים ואזור יהודה ושומרון, גרף הישגים טקטיים, אך זהו משחק באש שעלול לגרום להתפשטות אש בלתי מבוקרת ברצועה", הוא הדגיש. "פנינו לשקט, רגיעה וריסון כפי שהיה בכל התקופה שלאחר 'צוק איתן', ולא להסלמה. אך בל נתבלבל, מי שינסה אותנו ימצא כוחות דרוכים, ערוכים ורוח לוחמים ומפקדים איתנה. כך היה בקיץ 2014- יצאנו למערכה נוספת על הבית. מערכה ארוכה ומורכבת, בה הצלחנו להגן ולסכל את כוונותיו הזדוניות וההרסניות של האויב כלפי יישובינו וכוחותינו. מערכה אשר הביאה לפגיעה קשה בחמאס, ואשר מוטטה נתח משמעותי מהתשתית המבצעית עליה עמלו שנים רבות מפקדי החמאס ולוחמיו. הובהר והומחש לו באופן שלא יישכח מה הוא מחיר ההסלמה והפעלת הכוח נגד מדינת ישראל. אחרי המבצע, מאות אירועים נבדקו ונחקרו, וניתן לומר בפה מלא את מה שידעתי וחשתי גם במהלך המבצע, שמרנו על רף מוסרי גבוה ביותר- ניצחנו ונשארנו בני אדם".

אלוף סמי תורג'מןאלוף פיקוד הדרום נפרד מחייליו (צילום: דו"צ)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *