חייל נפצע באורח קל-בינוני בפיגוע דקירה בחברון; שוטר שהותקף בסכין במחסום קלנדיה ניצל בחסדי שמים בזכות השכפ"צ שלבש • לאחר הפיגוע בחברון, הקיפו בני נוער יהודים זועמים את האמבולנס שפינה את המחבל ולא אפשרו לו להתקדם

שני פיגועי דקירה אירעו הערב בתוך זמן קצר: בסביבות השעה 7:15, כחצי שעה לאחר צאת השבת, הגיע מחבל פלסטיני ל'חסם השוטר' שבחברון, שלף סכין ודקר חייל צה"ל. החייל נפצע באורח קל עד בינוני ופונה אל בית החולים הדסה עין-כרם. המחבל נורה ונפצע באורח קשה.

במחבל הפצוע טיפל צוות מד"א, שאף פינה אותו לבית חולים ישראלי. ילדים ונערים מהיישוב היהודי בחברון חסמו את האמבולנס שהוביל את המחבל ואף חתכו את אחד מגלגליו. במשך דקות ארוכות הקיפו חיילים את האמבולנס וניסו לדאוג לנסיעתו הסדירה אך הילדים חסמו הדרך והאמבולנס התקדם לאטו. בסופו של דבר, הגיעו כוחות נוספים למקום והרחיקו את המתיישבים הזועמים.

בשב"כ אמרו מאוחר יותר כי את פיגוע הדקירה ביצע טארק זיאד נעמאן נתשה, בן 16, תושב חברון. המחבל אינו מוכר לכוחות הביטחון.

קרא עוד:
[postim]

קצת יותר משעה לאחר מכן, בסביבות 8:25, אירע ניסיון דקירה בעמדת הבידוק שבמחסום קלנדיה – מצפון לירושלים, אשר בחסדי שמים הסתיים ללא נפגעים יהודים. ערבי שיכור הגיע אל עמדת הבידוק והחל להשתולל במקום. מפקד תורן של יחידת המעברים ניגש להרחיק את השיכור עם שוטר נוסף. לאחר שהוציאו את השיכור מהמעבר, נכנס המחבל, הגיע מאחורי השוטרים ודקר את השוטר עם סכין, המחבל פגע בשכפ״צ של השוטר והסכין לא חדרה את השכפ״צ.

הקצין והשוטר הגיבו במהירות, ירו במדויק לפלג גופו התחתון והמחבל נפל פצוע. הזירה נסגרה וחבלן ניגש לבדוק את המחבל, כדי לוודא שאין עליו חומר נפץ בטרם יטפלו בו אנשי הרפואה. במהלך הבדיקה, התרומם המחבל וניסה לשלוף משהו מכיסו ואף חטף מספריים מידי החבלן וניסה לדקור אותו. שוטר מג״ב שאבטח את הטיפול במחבל ירה לעבר ראשו ופצע אותו אנושות. על גופו נתפסו 2 סכינים נוספות. המחבל הוא בן 24, תושב מחנה הפליטים קלנדיה.

מפקד הגדוד הצפוני במג״ב עוטף ירושלים, סנ״צ גולן שרוני, אמר לאחר האירוע כי ״השוטרים פעלו במקצועיות כמצופה מהם. המחבל גמל בלבו לפגוע בכוחות הביטחון ובשני הניסיונות השוטרים הגיבו במהירות וביעילות ומנעו פגיעה בהם״.