על פי התיקון לחוק סמכויות המשטרה, אשר יגיע בקרוב לכנסת לשם אישור סופי, שוטר יוכל לבצע חיפוש גופני על כל אדם, גם אם אין 'חשד סביר' שהמעוכב נושא נשק • עוד בישיבת הממשלה: נתניהו דחה על הסף את ההצעה הצרפתית לבינאום העיר העתיקה בירושלים

במסגרת המאמצים לחזק את הסיכול המוקדם של ניסיונות הפיגוע ולהקשות על המחבלים לבצע את זממם, אישרה הבוקר הממשלה את התיקון לחוק סמכויות לשם שמירה על ביטחון הציבור – או בשמו הקליט והמוכר יותר: 'חוק המישוש'.

החוק החדש, אשר נדרש לעבור קודם בכנסת ולקבל את אישורה בשלוש קריאות, יאפשר לשוטרים לערוך חיפוש גופני על כל אדם במטרה לחפש נשק, גם כאשר אין חשד סביר שהמעוכב נושא כלי נשק. על פי החוק הקיים, שוטר אינו יכול לבצע חיפוש גופני אם אין 'חשד סביר'.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה כי "מול גל הטרור אנחנו פועלים בגישה תקיפה ושיטתית – עיבוי כוחות, גיבוי לכוחות, צעדי הרתעה וצעדי ענישה. היום אנחנו נתחיל בפעולות נגד ההסתה, כולל נגד התנועה האסלאמית שהיא בראש המסיתים, ובייחוד נגד המקורות הכספיים שלה".

קרא עוד:
[postim]

נתניהו התייחס גם למהלך שמקדמת צרפת להכריז על 'האגן הקדוש' בירושלים כעל שטח בשליטה בינלאומית ולהכניס אל העיר העתיקה כוחות זרים. "ישראל דוחה את הטיוטה הצרפתית במועצת הביטחון – אין שם שום אזכור להסתה הפלסטינית, אין שם שום אזכור לטרור הפלסטיני. יש שם קריאה לבינאום המקומות הקדושים", הסביר ראש הממשלה והוסיף בציניות: "טוב, ראינו כבר מה קורה למקומות הקדושים במזרח התיכון – מה קורה בתדמור, מה קורה ברחבי עיראק וסוריה ומקומות אחרים, שמוסלמים קיצוניים הורסים את המסגדים אחד של השני, שלא לדבר על אתרים נוצריים, אתרי מורשת, אתרים יהודיים".

ראש הממשלה הבהיר כי "ישראל היא לא הבעיה בהר הבית – ישראל היא הפתרון. אנחנו שומרים על הסטטוס קוו, אנחנו היחידים שעושים את זה, ונמשיך לעשות את זה בדרך אחראית, בדרך רצינית. לא היה שום שינוי בסטטוס קוו, חוץ מהניסיון של אנשים שאורגנו על ידי תנועות איסלאמיות בישראל ועל ידי גורמים חיצוניים להכניס חומר נפץ למסגדים ולתקוף יהודים מתוך המסגדים. זה שינוי הסטטוס קוו, זה מה שגורם לכל האירועים בשנה האחרונה בהר הבית ולא דבר אחר. אנחנו שומרים על הסטטוס קוו, נמשיך לעשות זאת".

(צילום אילוסטרציה: נתי שוחט – פלאש 90)