וְנָהֲרוּ אֵלָיו • ראש עיריית ניו יורק בכותל המערבי: "כאן מזכירים לנו מהי כוחה של אמונה"

בליל שבת ביקר ראש העיר לבדו לתפילה אישית מול אבני הכותל המערבי, והבוקר שב בליווי משלחת יהודית גדולה שהגיעה עמו מניו יורק • את סיום הביקור חתם ראש העיר בספר האורחים, כשכתב: "כבוד גדול הוא עבורי להיות במקום הקדוש הזה"

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

 • שכני משפחת רוטנר בוידוי כואב: "תמיד ידענו שהמצב מורכב"

  תוכן מקודם

ראש עיריית ניו יורק מר ביל דה בלאזיו ביקר הבוקר ברחבת הכותל המערבי ובמנהרות הכותל המערבי בליווי משלחת יהודית גדולה שהגיעה עמו מניו יורק.

כבר בשעת לילה מאוחרת בליל שבת ביקר ראש העיר לבדו לתפילה אישית מול אבני הכותל המערבי. הבוקר, היה זה ביקור רשמי כדי להביע את ידידותו לעם היהודי ומורשתו, ולמרכזו הרוחני – הכותל המערבי.

ראש העיר קיבל הסבר מרב הכותל המערבי הרה"ג שמואל רבינוביץ שליט"א ומנכ"ל הקרן למורשת הכותל המערבי מרדכי (סולי) אליאב על ההיסטוריה של האתר והקשר העמוק של העם היהודי אליו במשך כל הדורות.

"אין יהודי בניו יורק – תהיה אשר תהיה השקפת עולמו – שאיננו קשור בלבו אל הכותל המערבי" אמר הרב רבינוביץ לראש העיר.

ראש העיר עמד במשך זמן ארוך מול אבני הכותל המערבי והתפלל תוך התרגשות רבה , כשהוא טומן פתק בנדבכי הכותל המערבי. לבקשתו – אמר הרב רבינוביץ פרק תהילים מתפילתו של דוד המלך, ולאחר מכן העניק לו את ספר 'מנהרות הכותל המערבי'.

ביקור ראש עיריית ניו יורק בכותל המערבי (4)

בהמשך סייר דה בלאזיו במנהרות הכותל המערבי ובחשיפות חדשות שהתגלו לאחרונה – שם למד על ההיסטוריה של המקום.

את סיום הביקור חתם ראש העיר בספר האורחים, כשכתב: "כבוד גדול הוא עבורי להיות במקום הקדוש הזה. כאן מזכירים לנו מהי כוחה של אמונה. תודה על שאתם משמרים את המפעל הזה עבור הדורות הבאים".

ביקור ראש עיריית ניו יורק בכותל המערבי (3)

ביקור ראש עיריית ניו יורק בכותל המערבי (6)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell