"פשוט פעילות של דאעש": הראשון לציון הגיע בראש משלחת לקבר יוסף המחולל

"הלב לא יכול לתפוס את הרשע. איזה אנשים הורסים ככה מקום קדוש?! אנחנו העם היהודי, שומרים על האתרים הקדושים שלהם ועל המסגדים והם ללא בושה מתייחסים כך למקום קדוש כמו קבר יוסף", אמר בכאב עצום הגאון רבי יצחק יוסף • צפו

3 ימים לאחר שמתפרעים פלסטינים הציתו את קבר יוסף, הלילה נכנסה משלחת רשמית מטעם המועצה האזורית שומרון בכדי לאמוד את הנזקים.

המשלחת נכנסה בראשות הראשון לציון והרב הראשי לישראל, הגאון רבי יצחק יוסף. בין המשתתפים היו גם רב המועצה האזורית שומרון, הגאון רבי אליקים לבנון, ראש המועצה יוסי דגן, סגנו דוידי בן-ציון, ראש המנהל האזרחי, תא"ל דוד מנחם, מפקד חטיבת השומרון, אל"מ שי קלפר ואנשי מקצוע מטעם המועצה שבאו לאמוד את הנזק.

הרב הראשי לישראל הביע זעזוע עמוק כשראה את ההרס במקום. נישק את המצבה ופתח בפסוק מתיאור חורבן בית המקדש: "באו גויים בנחלתך טימאו את היכל קדשך״. הגר"י אמר כי "מה שנעשה כאן זו פשוט פעילות של דאעש. הלב לא יכול לתפוס את הרשע. איזה אנשים הורסים ככה מקום קדוש?! אנחנו העם היהודי, שומרים על האתרים הקדושים שלהם ועל המסגדים והם ללא בושה מתייחסים כך למקום קדוש כמו קבר יוסף".

(צילום: שמואל אדלמן)

הרב לבנון גם הוא הביע זעזוע וקרא פרק תהילים במקום ואמר בכאב כי יש להחזיר את הריבונות במקום למדינת ישראל: "אנחנו דורשים להחזיר את הריבונות למקום. אין סיבה שנסמוך על השוטרים הפלסטינים שישמרו עבורנו על המקום. זו האחריות שלנו של העם היהודי לשמור על המקום הקדוש הזה והדברים נמצאים בידיה של ממשלת ישראל".

קרא עוד:
[postim]

ראש מועצת שומרון, יוסי דגן, הודיע כי המועצה תבדוק כיצד לפעול לשיפוץ המקום. "המראות איומים וקשים. לא הגיוני להגיע במרכז ארץ ישראל לאחד המקומות הקדושים ביותר לעם היהודי, אתר מורשת בינלאומי והוא מחולל ושבור", אמר דגן. "יש כאן מראות איומים שמוכיחים שוודאי שהרשות הפלסטינית הייתה מעורבת. אספסוף לא היה יכול לייצר כזה נזק לאורך זמן מבלי שהרשות הייתה מבחינה בדברים. השיש על המצבה שבור לחלוטין. הרצפות שבורות. הקירות שבורים. הכל שרוף. אנחנו צריכים לחשוב איך משפצים את המקום מנקים ומכשירים את המקום לקלוט שוב את אלפי המתפללים. ומעבר לתיקון הפיזי אנחנו צריכים לעשות חשבון נפש איך זה קורה שבמרכז המדינה מקום כזה קדוש מחולל והעולם כמעט שותק לגמרי".

(צילומים: מאיר ברכיה)

20151018223244 (1)

20151018223245

20151018223245 (2)

20151018223244 (2)

20151018223244

20151018223245 (1)

2 תגובות

העצה היחידה היא פשוט למחוק את כל הבתים מסביב לקבר ולפתוח ציר עד הכביש הראשי כך יתאפשר לכל מאן דבעי להגיע כמו לאמו רחל
בקיצור אין דרך אחרת

לא בריא שרבנים נכנסים לתמונה שלא יהיה מלחמת דת זה מה שחסר לנו עכשיו

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *