ח"כ חסון קרא לעבר חברי הקואליציה: "כשאתם מצביעים נגד החוק – זה הופך את הנאום לגימיק ההסברתי הכי גדול שהופק בלשכת ראש הממשלה" • השר יריב לוין השיב: "אם הייתם אופוזיציה אחראית לא הייתם מעלים זאת להצבעה בכנסת"

מליאת הכנסת דחה את הצעת חוק יישום עקרונות נאום בר-אילן, של חבר הכנסת יואל חסון. על פי הצעת חסון, הוצע לקבוע כי ממשלת ישראל תאמץ את עקרונות הנאום שנשא ראש הממשלה באוניברסיטת בר-אילן ביום כ"ב בסיוון התשס"ט (14 ביוני 2009), ותפעל ליישומם במסגרת הסדר של שתי מדינות לשני עמים.

בין היתר, הוצע לקבוע כי שטח מדינה פלסטינית עתידית יפורז תחת הסדר שלום. לצורך יישום עקרונות הנאום, מוצע להקים מנהלת שתהיה אמונה על הכנת תכניות עבודה רלוונטיות, בניית תכנית הגנה ביטחונית-אסטרטגית וקיום שיח חינוכי בין צעירים אזרחי שתי המדינות.

קרא עוד:
[postim]

ח"כ חסון אמר כי נתניהו מדבר ומדבר אבל לא מעז להביא אותו להצבעה באף מוסד. "כשאתם מצביעים נגד החוק – זה הופך את הנאום לגימיק ההסברתי הכי גדול שהופק בלשכת ראש הממשלה. הגימיק הזה יורד מסדר היום. כל שנותר לנתניהו ולשריו הוא להמשיך לשתוק".

"אותי מעניינת מדינת ישראל, לא המדינה הפלסטינית. אתם חותרים למדינה דו לאומית, אתם אובססיביים לפלסטינים ומעוניינים לתת למעלה משלושה מיליון פלסטינים זכות לבחור ולהיבחר לכנסת"

השר יריב לוין שהשיב מטעם הממשלה, אמר כי אישור הצעת החוק הזו במועד הזה והזמן הזה, זה היה הפרס הכי גדול שאפשר היה לתת לטרור הפלשתיני בעת הזו. "אם הייתם אופוזיציה אחראית לא הייתם מעלים להצבעה בכנסת הצעה שתיתן עוד דלק ותחמושת לפלשתינים כעוד שמן בגלגל התעמולה שלהם".

בקריאה שמית תמכו 24 התנגדו 50 ואחד נמנע.

(אילוסטרציה: גילי יערי – פלאש 90)