הותר לפרסום: ערבי ישראלי ערק לסוריה באמצעות גלשן רחיפה

האיש חצה מרצונו את הגבול אתמול אחה"צ, ככל הנראה כדי להצטרף לשורות אחד מארגוני המורדים • המאמצים לאתרו בשטח כשלו והחקירה תתמקד מעתה במישור המודיעיני • בכך בא אל סיומו גל השמועות והבדיות הפרועות, אשר מציף את הארץ מאז אמש

הפרשה שמסעירה את מערכת הביטחון כבר למעלה מ-15 שעות, הותרה הבוקר לפרסום: אתמול בסביבות השעה 5 אחר הצהריים, זיהו תצפיתני צה"ל גלשן רחיפה החוצה את הגבול ברמת הגולן ונוחת בשלום בשטח סוריה.

לאחר חקירה אינטנסיבית התברר כי מדובר בערבי ישראלי, תושב ג'לג'וליה כבן 23, אשר חצה מרצונו את הגבול במהלך מתוכנן היטב, ככל הנראה כדי להצטרף לשורות אחד מארגוני המורדים השולטים בשטח – ביניהם הארגון הקיצוני 'ג'בהת א-נוסרה', המזוהה עם 'אל-קאעידה'.

מרגע העריקה החלה מערכת הביטחון בפעילות משולבת לברר לעומק את נסיבות המקרה ואף לנסות ולהחזיר את האיש לישראל. עד כה, המאמצים הגדולים בשטח לאתרו כשלו והחקירה תתמקד מעתה במישור המודיעיני.

קרא עוד:
[postim]

מאתמול אחר הצהריים ועד היום בבוקר, הטילה הצנזורה איפול מוחלט על הפרשה – מה שגרם לגל אדיר של שמועות ובדיות שעברו מפה לאוזן ובעיקר ברשתות החברתיות. כלי תקשורת ערביים הצטרפו אף הם לחגיגה ובדו שקרים מגוונים אודות מטוס של חיל האוויר שהתרסק בשטח סוריה וטייסו נלכד בידי דאעש, על חייל ישראלי שחצה את הגבול ועדיין מסתתר בשטח ואף על כניסה מסיבית של כוחות קרקע צה"ליים אל עומק השטח הסורי.

כאמור, לא מדובר בחטוף ישראלי בשבי האסלאמיסטים הקיצוניים בסוריה – תרחיש ממנו חוששים במערכת המדינית יותר מכל – אלא בערבי ישראלי שבחר מרצונו החופשי לערוק. בשנים האחרונות הצטרפו עשרות מערביי ישראל לשורות המורדים בסוריה ואף לארגון דאעש, חלקם עדיין לוחמים שם וכמה מהם חזרו לארץ ונעצרו מיד בידי השב"כ.

לפני מספר חודשים התפרסם סיפורו של סעיד איסמעאיל מוסלם, צעיר בן 19 ממזרח ירושלים שהצטרף לדאעש בעיראק ונעצר על ידי הארגון, אשר טען כי הצעיר נשלח על ידי ‘המוסד’ לרגל בשורותיו כחודש לאחר הפרסום, הוצא מוסלם להורג.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן