ראש הממשלה סיפר הבוקר בפתח ישיבת הממשלה על שיחותיו עם שר החוץ האמריקני ג'ון קרי, במהלכן הבטיח לו כי "אין ולא יהיה שום שינוי בסטטוס קוו בהר הבית" • נתניהו הצהיר כי המדינה תפעל לשלילת אזרחותו של הערבי הישראלי שחצה אתמול את הגבול לסוריה

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, הבהיר הבוקר בפתח ישיבת הממשלה כי ישראל עושה ככל שביכולתה לשמור על הסטטוס קוו בהר הבית, בניגוד לטענות וההסתה הערבית בעניין.

"הבהרתי בשיחותיי עם מזכיר המדינה ג'ון קרי שאין ולא יהיה שום שינוי בסטטוס קוו. הר הבית יישאר וינוהל כפי שהוא מנוהל עכשיו. סדרי הביקורים של יהודים בהר הבית נשמרים, לא יהיה בהם שום שינוי, כך גם סידורי התפילה של המוסלמים", אמר ראש הממשלה.

לדבריו, "לישראל יש עניין בהצבת מצלמות בכל חלקי הר הבית. ראשית, כדי להזים את הטענה שישראל משנה את הסטטוס קוו. שנית, כדי להראות מאין באמת באות הפרובוקציות וגם כדי לסכל אותן מבעוד מועד".

נתניהו הוסיף: "שמעתי את התגובה החיובית של שר החוץ הירדני לדברים שאמרתי אמש. אני מקווה שזה יסייע להרגיע את הרוחות, לפחות בעניין הר הבית".

קרא עוד:
[postim]

בעניין 'חוק הלאום', אותו הורה ברגע האחרון להסיר מסדר יומה של הממשלה, אמר רה"מ כי "למען הסר ספק, אני מקדם את חוק הלאום בשותפות עם כל סיעות הקואליציה. אנחנו נעשה זאת בהתאם להסכם הקואליציוני שאומר: 'יוקם צוות של כל סיעות הקואליציה שיגבש הסכמה לנוסח חוק הלאום' – כך בדיוק נעשה, ואנחנו נעביר את החוק הזה".

יש לציין כי בימין לא מאמינים להצהרותיו של נתניהו בעניין חוק הלאום, ויוזמיו סבורים כי הוא מנסה לטרפד ולמסמס אותו דרך ועדות, משום שהוא חושש לנזק תדמיתי נוסף שייגרם לישראל כתוצאה מאישורו.

ראש הממשלה התייחס גם לערבי הישראלי מג'לג'וליה שחצה את הגבול לסוריה באמצעות רחפן: "אנחנו נלחמים בדאעש, בג'בהת-אלנוסרה ובארגוני טרור אחרים כל הזמן. אמש עבר אזרח ישראלי את גבולנו ברמת הגולן, כדי להצטרף לשורות האויב בסוריה. אנחנו נפעל לשלול לו את האזרחות, כך נעשה בכל מקרה כזה. מי שמצטרף לשורות האויב כדי להילחם בישראל, לא יהיה אזרח ישראלי".

(צילום ארכיון: פלאש 90)