דאע"ש, ג'בהת א-נוסרה וגדודי עבדאללה עזאם: ישראל מכווננת את הקנה

ממשלת ישראל הכריזה הבוקר על ההתארגנויות הקיצוניות בגבולותיה כארגוני הטרור, ונתניהו מצהיר: "נשלול את האזרחות לערבי שיחצה את הקווים" • בישראל מודאגים בעיקר מארגון המדינה האיסלאמית שהגדיל באחרונה את האזורים שבשליטתו ובמקביל קונה לו תמיכה רחבה בקרב מוסלמים בשטחי ישראל ואיו"ש

נוכח התגברות הפעילות בשנים האחרונות של ארגוני טרור ג'יהאדיסטים וניסיונותיהם לפגוע בישראל דרך הגבולות, וכן לפעול בתוך המדינה, החליטה היום הממשלה בהמלצת שב"כ להכריז על הארגונים הבאים כארגוני טרור.

• ארגון המדינה האסלאמית (דאע"ש, המדינה האסלאמית בעיראק ובסוריה, החליפות האסלאמית, אלקאעדה עיראק, Islamic State, ISIL, ISIS) – ארגון טרור הפועל באזורי סוריה ועיראק. כיום הוא מגדיל את האזורים שבשליטתו ובמקביל קונה לו תמיכה רחבה בקרב מוסלמים במזרח התיכון וברחבי העולם, כולל מצד תומכים ומזוהים עם הארגון משטחי ישראל ואיו"ש.

• ג'בהת אלנוסרה בסוריה (חזית אלנוסרה, Al-Nusra Front) – השלוחה הסורית של ארגון אלקאעדה. ארגון טרור אשר שולט על חלקה הדרומי של סוריה ובחלקים נרחבים של רמת הגולן הסורית והגבול עם ישראל.

• גדודי עבדאללה עזאם (Abdullah Azam Brigades, פלוגות זיאד ג'ראח) – ארגון טרור הפועל בלבנון ובסוריה, אשר היה מעורב, בשנים האחרונות, בשיגור רקטות לעבר ישראל. לארגון קשרים הדוקים עם ארגוני סלפיה ג'האדיה נוספים באזור.

קרא עוד:
[postim]

ארגונים אלו הוכרזו כבר לפני קרוב לחודשיים ע"י שר הביטחון כהתאחדויות בלתי מותרות ועתה הן מוגדרים כארגוני טרור. ההכרזה מצטרפת לשורת צעדים שמבצעת המדינה כנגד ארגוני טרור רצחניים דוגמת ארגונים אלו ומקנה משנה תוקף לאמצעים משפטיים הננקטים מול גורמים המצטרפים לארגונים אלו ואשר פועלים עבורם.

ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר בפתח ישיבת הממשלה: "אנחנו נלחמים בדאע"ש, בג'בהת-אלנוסרה ובארגוני טרור אחרים כל הזמן. אמש עבר אזרח ישראלי את גבולנו ברמת הגולן, כדי להצטרף לשורות האויב בסוריה. אנחנו נפעל לשלול לו את האזרחות, כך נעשה בכל מקרה כזה. מי שמצטרף לשורות האויב כדי להילחם בישראל, לא יהיה אזרח ישראלי".

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *