בחדרה נפצעה צעירה באורח קשה מקריסת עץ, שפגע ישירות באוטובוס העירוני בו נסעה • בכביש החוף, ליד שפיים, נפלו עמודי חשמל ו-12 עמודי תאורה כתוצאה מקריסת עץ • קריסה של מנוף ענק בת"א – הסתיימה בחסדי שמים ללא נפגעים

הגשם הראשון היה אולי צפוי, אך הרוחות העזות שבאו עמו תפסו את אזרחי הארץ לא מוכנים בעליל. מדן ועד אילת נפלו היום מנופים, עצים, עמודי חשמל ודודי שמש, נגרמו נזקים כבדים ומספר בני אדם נפצעו.

האירוע הקשה ביותר התרחש הבוקר בשעה 09:12 כאשר קיר התמוטט ברחוב עולש בפרדס חנה. חובשים ופאראמדיקים של מד"א שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי לגבר כבן 20 במצב אנוש ופינו אותו תוך כדי פעולות החייאה לבית החולים הלל יפה בחדרה שם נקבע מותו.

חובש רפואת חירום במד"א יהודה חיים שהגיע למקום סיפר: "כשהגענו למקום הובילו אותנו לחצר בית בבנייה, מתחת לבלוקים שקרסו נלכד צעיר כבן 20 מחוסר הכרה, ללא דופק וללא נשימה עם פציעה רב מערכתית קשה, חילצנו אותו תוך כדי טיפול רפואי ופינינו אותו בניידת טיפול נמרץ של מד"א לבי"ח תוך כדי פעולות החייאה שמצבו אנוש".


קריסת עץ בנתניה - צילום אסף ברזינגר תיעוד מבצעי מדא 25.10.15קריסת עץ בנתניה. (צילום: אסף ברזינגר, תיעוד מבצעי מד"א)

כשעה לאחר מכן בשעה 10:13 נמסר למד"א מרחב ירקון על אוהל שקרס בישוב הר ברכה שבשומרון.

חובשים ופאראמדיקים של מד"א בסיוע כוח רפואה צבאי שהגיעו למקום העניקו טיפול רפואי לנער כבן 17 במצב קל עד בינוני עם חבלת ראש ופינו אותו לבית החולים בילינסון. פצועה נוספת כבת 20 שנפצעה באורח קל מאוד טופלה במקום ולא נזקקה לפינוי לבי"ח.

אוהל שקרס בעקבות הרוחות בהר ברכה - צילום דוברות מדא 25.10.15 (1)(צילום: דוברות מד"א)

בחדרה, במהלך נסיעה של אוטובוס עירוני, נפל עץ על האוטובוס ופצע קשה את אחת הנוסעות – צעירה בשנות העשרים לחייה. היא פונתה לבית החולים הלל יפה בעיר.

בהרצליה קרס עץ על רכב פרטי. הנהגת שנלכדה, חולצה על ידי כוח של כבאות והצלה ופונתה במצב קל אל בית החולים. בבני ברק נפצע אברך שהלך ברחוב מענף עץ שנתקע בעורפו.

קרא עוד:
[postim]

בכביש החוף, ליד קיבוץ שפיים, נפל עץ גדול על חוטי החשמל והפיל עמו לא פחות מ-12 עמודי תאורה. אספקת החשמל באזור שובשה, כמו גם במקומות רבים נוספים ברחבי הארץ. גם ברשת הסלולרית ‏של חברת אורנג' נרשמו שיבושים קשים, בשל פגעי מזג האוויר.

תלמידי תיכון מאזור העמקים שיצאו הבוקר לטייל בנחל יצפור שבגלבוע, נתקעו בערוץ הנחל עם בוא הגשם ועמו השיטפונות. כוחות משטרת מתחנת בית שאן ויחידות חילוץ ש״י וכרמל שהוזעקו למקום, חילצו את התלמידים והמורים בשלום, כששני ילדים פצועים קל כתוצאה מהחלקה.

1(צילום: יחידת חילוץ שומרון-ירדן)

בקריית הממשלה בתל אביב קרס מנוף ענק מעוצמת הרוחות, ואך בנס לא היו נפגעים.


עמוד שקרס ברחוב ערבי נחל בגבעתיים - צילום דובורת מדא 25.10.15 (2)עמוד שקרס ברחוב ערבי נחל בגבעתיים. (צילום: דוברות מד"א)

באילת, צוות סיור של משטרת מרחב אילת זיהו במהלך סיור שגרתי עץ מט ליפול בסמוך לרחוב 4013. הסיירים עצרו את הניידת בסמוך במטרה לבחון את הסיכון במקום. בשלב מסויים בעת שנכנסו חזרה לניידת, קרס העץ על הניידת וגרם נזק לחלקה הקדמי ושמשתה התנפצה. השוטרים לא נפגעו באירוע. למקום הגיע צוות גיזום שניסר את העץ ואיפשר את פינוי הניידת ישירות למוסך.

רס"ר סמואל פיטוסי אמר: "לא רוצה לחשוב מה היה קורה לו רכב היה בנסיעה בכביש בעת שהעץ קרס. לפחות מקרה זה הסתיים רק בנזק ולא בפצועים".

(צילומים: דוברות איחוד הצלה סניף דרור, דוברות מד"א, חטיבת דובר המשטרה)