יו"ר ועדת הכלכלה על התקלות בחשמל: "נתבע שמישהו ישלם בראשו"

ח"כ איתן כבל תקף בחריפות את התנהלות הממשלה והנהלת חברת החשמל במאבק מול העובדים: "מישהו צריך ללכת הביתה, מישהו צריך לשלם על המחדל הזה. הסתיו הפתיע? לא היה בלו"ז? אף אחד לא ידע שהחורף מגיע?"...

יו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ איתן כבל, פתח הבוקר את הדיון בוועדה הכלכלה ברפורמה לחיבור מפעלים לגז טבעי בהתייחסות חריפה לתקלות הנרחבות שניתקו אתמול בבוקר כ-120,000 בתי אב מאספקת החשמל ועדיין כמחציתם לא טופלו.

"מה שאנחנו חווים ב-24 השעות האחרונות בכל הנוגע לטיפול בקריסת מערכת החשמל הוא דבר שלא מתקבל על הדעת", אמר ח"כ כבל. "יכול להיות שכולם צודקים, ההנהלה והוועד, אבל אין לנו פריווילגיה שמאות אלפי אזרחים בישראל, שמתיימרת להיות מדינה מפותחת, ינותקו מחשמל כמו במדינת עולם שלישי".

כבל הזכיר את הדיון שקיימה הוועדה בנושא לפני שבועיים, בה איים יו"ר ועד עובדי החברה, מיקו צרפתי, כי תקלות לא יטופלו על ידי העובדים, והבהיר כי "הדברים שאמר באותו דיון ידידי יו"ר ועד עובדי חברת החשמל קיבלו התייחסות מאוד לא נעימה. הם טעו בהתנהלות שלהם ואני אומר זאת כמי שרואה את העובדים לנגד עיניו. מבין שהיו קיצוצים ששמו עובדים במצב כמעט בלתי אפשרי, אבל אני רוצה להזכיר שיש לנו חובה לכל אזרחי מדינת ישראל".

קרא עוד:
[postim]

האשמה, לדעת היו"ר, אינה דווקא בהתנהלות העובדים, אלא יותר במדיניות הממשלה וההנהלה: אני תובע מהעובדים ועוד יותר מההנהלה, שפעם אחר פעם נכשלת בתפקידה, ואני קורה לממשלה ולשר הממונה שעד לרגע זה לא שמעתי ממנו אפילו מילה אחת, שיכנסו לעובי הקורה. נקיים דיון בימים הקרובים ואני לא אעבור על כך לסדר היום. ועדת הכלכלה היא לא הממשלה ואין זה תפקידנו להחליף אותה ולפעול במקומה – הממשלה היא זו שצריכה לטפל במצב".

ח"כ כבל פנה למנכ"ל משרד התשתיות, שאול מרידור, שנכח בדיון ואמר לו: "לא יכול להיות שעדיין עשרות אלפי אזרחים מנותקים מחשמל. במקום שכולם צודקים, כבר נאמר, לא יצמחו פרחים… לא יכול להיות שאין בעל בית ואנחנו בתחושה של חוסר אונים. לא תיארנו לעצמנו שזה יקרה כל כך מהר. לי אין תשובות ואני אומר זאת ביושר – הם יצטרכו לתת הפעם תשובות. מישהו צריך ללכת הביתה, מישהו צריך לשלם על המחדל הזה. הסתיו הפתיע? לא היה בלו"ז? אף אחד לא ידע שהחורף מגיע?… אנחנו נתבע שמישהו ישלם בראשו. אי אפשר שהנהלות כושלות יפילו הכול על העובדים, שתמיד הם משלמים את המחיר והפעם זה עבר גם לאזרחי מדינת ישראל".

מנכ"ל משרד התשתיות הלאומיות, האנרגיה והמים, שאול מרידור, הגיב ואמר כי "מה שחשוב עכשיו זה לחבר את כולם לחשמל ואחר כך נבדוק הכול ונסיק מסקנות".

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו