יו"ר חברת החשמל התנצל: "ארגון העובדים טעה"

"זקני החברה לא זוכרים פגיעות בסדרי גודל כאלה בקווי מתח גבוה" אמר היו"ר יפתח רון טל • חיים ילין: מה חשבתם?! שלא יגיע החורף?! • רבבות בתים, בעיקר ברעננה ובנתניה, שרויים באפלה ללא חיבור לחשמל

כ-33,000 משקי בית נותרו מנותקים מרשת החשמל הארצית יותר מיממה לאחר הסופה העזה שפקדה אתמול (ראשון) בבוקר את ערי ישראל.

לאחר השתהות של שעות ארוכות ויקרות פסקו עובדי חברת החשמל מעיצומיהם, והצוותים פועלים עתה במתכונת חירום מלאה להחזרת החשמל לכלל הלקוחות ועובדים בכל המוקדים. בחברת החשמל אומרים כי עשרות אלפי לקוחות חוברו מאז שעות הבוקר המוקדמות אך עדיין קיימים אזורים מופסקים ברעננה ונתניה ועובדי חברת החשמל פועלים במרץ ובמקצועיות לחברם בשעות הקרובות.

על פי נתוני האגף הטכני בחברה, מדובר על כ-300 קווי מתח גבוה שנפגעו ואלפי חוטי חשמל שנקרעו. צוותים ממחוזות ירושלים וחיפה של חברת החשמל הגיעו לאזור השרון כדי לתגבר ולסייע בתיקון המפגעים בהקדם האפשרי.

בדיון בכנסת, ביקש יו"ר חברת החשמל, מר יפתח רון-טל, להתנצל על יחס החברה בתחום אספקת החשמל אתמול והיום: "אני רוצה להתנצל בפני כל לקוח ולקוח שנפסק לו החשמל בבית, בין אם חזר החשמל תוך כמה שעות ובין אם יחזור תוך כמה שעות. אצלנו הלקוח תמיד צודק וברגע שלמישהו אין חשמל זו בעיה שלנו להחזירו כמה שיותר מהר.

"זו סערה מאוד לא שגרתית, אשר גם זקני החברה לא זוכרים פגיעות בסדרי גודל כאלה בקווי מתח גבוה. במקסימום היו כ-260 אלף לקוחות ללא חשמל, ומהבוקר אנחנו בפחות מ-50 אלף לקוחות. חברת החשמל הכריזה על מצב חירום בתוך החברה ב-12 בצהריים, ומרגע שמוכרז מצב חירום כולם מגויסים. זה טבעה של החברה וזו מחויבות העובדים, ואתמול נושא זה נסדק".

"אני חושב שארגון העובדים טעה בהקשר של אתמול, ומקווה שנצליח להגדיר צעדים שלא יאפשרו מצב כזה", המשיך רון-טל והוסיף "הרפורמה במשק החשמל, הבטחתה והסדרתה, היא הפתרון הגדול.

קרא עוד:
[postim]

חה"כ חיים ילין אמר: "כראש ראשות בעוטף עזה הכרתי עובדים מסורים שהגיעו תוך כדי מלחמה ועם פצמ"רים מתפוצצים כדי לחבר חשמל שנפל, ואתמול מה שהיה זה ביזיון של עולם שלישי! מעל 200 אלף אנשים בלי חשמל זה לא נתפס. מה חשבתם?! שלא יגיע החורף?! איך אתה רוצה שכל הגופים הרגולטורים יסתדרו אם אתם בתוך חברת החשמל לא מצליחים להסתדר?!

יו"ר ועד עובדי חברת חשמל, מר מיקו צרפתי הבהיר את הסכמתו שבשעת חירום אין מקום לעיצומים וזה הובהר אתמול בביה"ד לעבודה. "הנקודה היא לא מערכת היחסים בינינו לבין ההנהלה, אלא קריסת מערכות חברת החשמל, שנמצאת במצב קטסטרופלי. התרענו על כך אחרי הסופה שהייתה בירושלים, ואמרתי שכולם ישכחו את זה. חברי הכנסת צריכים לקחת אחריות על ההחלטות שלהם, כי הן קובעות את מצב החברה, אשר נמצאת היום בכיוון קריסה" אמר. ד"ר עמית מור, מנכ"ל חברת אקו אנרג'י ביקש להזכיר: "כשהייתי בוושינגטון ישבנו יומיים ושלושה בלי חשמל עד שתוקן".

(אילוסטרציה: יעקב נחומי – פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו