סקר מפתיע: 60% מאזרחי ישראל סבורים שלנתניהו יש חלק בהסלמה

35% מהמשיבים הטילו על רה"מ 'אחריות במידה מסוימת' למצב, לצד 25% שהשיבו כי הוא אחראי במידה רבה • שני שלישים מהישראלים אינם מרוצים מדרך טיפולה של הממשלה במשבר • לעומת זאת, פחות משליש חושבים שהפתרון הוא תהליך מדיני

רוב מוחלט מאזרחי ישראל, סבור שמדיניותו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, אשמה במידה כזו או אחרת בהסלמה במצב הביטחוני – שהחלה בערב ראש השנה.

על פי סקר שערך 'ביזפורטל' בשיתוף עם מכון המחקר 'סאפיו', 21% מהציבור חושב שנתניהו בכלל לא אחראי להתדרדרות ו-19% סבורים שהוא אחראי במידה מועטה. לעומתם, 35% מטילים עליו 'אחריות במידה מסוימת' למצב ו-25% בטוחים שהוא אחראי במידה רבה.

אולי בהתאמה לחלוקה הפוליטית, שיעור החילוניים שמטיל את האחריות על ראש הממשלה גבוה משמעותית מהממוצע הכללי. 74%, או במילים אחרות: 3 מתוך כל 4 אנשים שאינם שומרי תורה ומצוות, סבורים שנתניהו אשם במידה מסוימת או רבה.

שיעור האזרחים שאינם מרוצים מתפקודו של נתניהו במשבר הביטחוני, גבוה אף יותר משיעור הסבורים שהוא אשם במצב, והוא עומד על כשני שלישים מכלל האוכלוסייה הבוגרת – כ-67% אינם מרוצים לעומת 33% שמרוצים.

קרא עוד:
[postim]

בחלוקה פרטנית יותר: 31% מאוד לא מרוצים, 36% לא כל כך מרוצים, 24% די מרוצים ו-9% מרוצים מאוד.

.נתניהו ויעלון בביקור באוגדת איו"ש לפני מספר שבועות (אריאל חרמוני)

במענה לשאלה "בעת הנוכחית, מה לדעתך על נתניהו לעשות על מנת לשפר את מצב בטחון הפנים ולמנוע את החמרת גל הטרור?", ניכרת הסקפטיות הרבה שרוחש רוב הציבור הישראלי לאפשרות של הצלחת תהליך מדיני, לצד המיעוט הלא מבוטל משמאל שעדיין מאמין בשלום עם הפלסטינים, גם בעת הזו.

52% מהנשאלים השיבו כי בתגובה לטרור יש להחריף את הפעילות נגד הרשות הפלסטינית,; 31% סבורים שדווקא הידברות פומבית עם אבו מאזן ומדינות האזור כדי לקדם את התהליך המדיני, תסייע להנמכת הלהבות; 8% השיבו שיש להמשיך להגביר את אמצעי הביטחון, ומעבר לכך לא לעשות דבר וגל הטרור יעבור מאליו – מה שככל הנראה סבור גם ראש הממשלה עצמו; 9% לא ידעו להשיב על השאלה.

(צילום: מרק ישראל סלם – POOL)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן