זעם כבד בימין בעקבות החלטת בג"ץ היום (א') לדחות את הסכם הפשרה שהשיגה המדינה עם תושבי המאחז בנוגע לפינוי • ח"כ אריה אלדד: "בג"ץ הוכיח שוב כי הוא מעדיף את האינטרס הפלסטיני"

"בג"ץ הוכיח שוב כי הוא מעדיף את האינטרס הערבי, גם במחיר של שפיכות דמים של יהודים", כך אמר חבר הכנסת אריה אלדד בתגובה להחלטת בג"ץ על דחיית הסכם הפשרה של המדינה עם תושבי מגרון. אלדד הזהיר: "אם ישפך דם במגרון דם זה יהיה בראשם של שופטי בג"ץ".

קרא עוד:

[postim]

"צביעות וגזענות בג"ץ"

החלטת בג"ץ התקבלה כמובן בזעם כבד בימין וביקורת קשה. ח"כ מיכאל בן ארי אמר כי "ההחלטה מלמדת על הצביעות והגזענות של בג"ץ שנאלם דום נוכח הבניה הבלתי חוקית המשתוללת במגזר הערבי".

כזכור, מוועד הפעולה של תושבי מגרון נמסר: "תושבי מגרון קבלו היום את פסק הדין הקשה, אשר ראשיתו בעלילת שווא של 'הקרקע הפרטית' וסופו בגירוש אנשים החפצים שלום. אנו בטוחים כי ממשלת ישראל ונציגה השר בגין ידעו למצוא את הפתרון הראוי למצב שנוצר, בו ממשלה שולחת את אזרחיה הנאמנים להתיישב ונאלצת לגרשם בצו בג"ץ".

"בג"ץ נכנע לתכתיבי 'שלום עכשיו'"

ח"כ ציפי חוטובלי (הליכוד) הגיבה גם היא ואמרה: "הכניעה של בג"ץ לתכתיבי 'שלום עכשיו' עשויה לגבות מלכידות החברה הישראלית מחיר כבד. זהו פרס לקיצונים שמטרתם להביא לקרע בעם, ויריקה בפרצופו של כל מי שעמל על מציאת פשרה ראויה שתמנע מחזות קשים של עקירת משפחות מבתיהם".

יו"ר מועצת יש"ע, דני דיין, אמר כי "עד כה היו שני גורמים – כל אחד מסיבותיו שלו – שרצו לראות עימות והרס במגרון: השמאל הקיצוני ואנשי תג מחיר. חבל שבית המשפט העליון הלך עם אלה ולא עם מבקשי שיקול הדעת והפשרה ההוגנת".

"החלטה שערורייתית"

שר ההסברה והתפוצות, יולי אדלשטיין (ליכוד), הוסיף כי ״החלטת בג״ץ היא שערורייה שאין כדוגמתה והיא מאשרת את הטענה ששופטי ישראל חיים במגדל השן ומנותקים מהשטח. החלטתם משחקת לידי הקיצוניים, ובמקום לברך על הפשרה שהושגה הם החליטו לצדד בטענה שלא הוכחה שלפיה לפלסטינים יש בעלות על הקרקע".

ראש הממשלה בנימין נתניהו, מאידך, אמר: "ממשלת ישראל, כמו כל עם ישראל, מקבלת את החלטות בית המשפט ופועלת לפיהם".

בשמאל מברכים

בשמאל, לעומת זאת, בירכו על ההחלטה וגיבו את הכרעת השופטים. מארגון "יש דין" נמסר: "אנו מקווים שהממשלה תלמד את הלקח ולא תתחמק ממילוי חובתה להגן על זכויותיהם של בעלי הקרקע הפלסטינים".

יו״ר מרצ, זהבה גלאון אמרה: ״שוב הוכח שבג"ץ הוא המעוז האחרון להגנה על הדמוקרטיה. טוב שבג"ץ דחה את הפשרה הרקובה בין הממשלה למתנחלים, שביקשו מבית המשפט לגיטימציה להכשרת גזל".

"לא יתכן שקבוצה שאין לה זכויות בקרקע, שבג"ץ קבע, שיש להרוס את המאחז עד לסוף חודש מרץ, נהנית מגיבוי של המדינה שביקשה לתת להם להמשיך ולעשות כבשלהם בשטחים הכבושים".

מזכ"ל "שלום עכשיו", יריב אופנהיימר: "הובהר למתנחלי מגרון ולממשלה שכולם שווים בפני החוק ויש לציית לפסקי הדין של בית המשפט", אמר. אזרחי ישראל מצפים מתושבי מגרון לעמוד בהתחייבותם לכבד כל החלטה של בג"ץ ולהתפנות מהמאחז בדרכי שלום".