ארגון 'לב מלכה': שיא של כל הזמנים במבצע התרמת הדם ברחוב מלכי ישראל בירושלים, כאשר למעלה מאלף מנות דם נתרמו על ידי הציבור

בהתרמת דם המסורתית המתקיימת מידי שנה על ידי ארגון 'לב מלכה' ובנק הדם ירושלים בסניף בנק מזרחי- טפחות ברחוב מלכי ישראל בגאולה, נאספו השנה למעלה מ-1,000 מנות דם – שיא של כל הזמנים בהתרמות דם בארץ.

קרא עוד:

[postim]

במהלך מבצע ההתרמה הגיע סגן שר הבריאות יעקב ליצמן, לעמוד מקרוב אחר מבצע התרמת דם.

בארגון 'לב מלכה' נערכו מזה שבועות רבים קודם למבצע ההתרמה בהיערכות חסרת תקדים. "ישנה חשיבות רבה מכמות כזו גדולה של מנות דם דווקא כעת" מסביר הרב אהרן אברמן, יו"ר ארגון 'לב מלכה', "מכיוון שבתקופה זו של פורים-פסח אנשים טרודים בהכנות לחג, ובמשך כחודשיים כמעט ולא נאספות מנות דם".

יו"ר הארגון הוסיף כי זהו "מצב חמור ביותר, שעלול לגרום לפיקוח נפש של ממש. לכן, בכל שנה בתקופה זו אנו נערכים לאסוף כמה שיותר מנות דם על מנת למנוע מצב של מחסור חמור בדם".

ההיערכות למבצע כללה את גיוסם של ראשי בנק מזרחי- טפחות לצורך שימוש בסניף הבנק כמוקד ראשי להתרמה. בנוסף, מנהלי בנק הדם הארצי נערכו בצורה חסרת תקדים להתרמה המונית, והציבו, בנוסף לעמדות שבתוך הבנק, גם ניידת דם מחוץ לבנק על מנת לספק עוד ועוד עמדות לרשות הבאים לתרום דם.

מתנדבי הארגון אף העלו השנה רעיון חדשני – על מנת למנוע את הלחץ העצום בתוך הבנק, והקימו אוהל ענק ברחוב סמוך עבור רישום ומילוי טפסים, ובכך הקלו מאוד את הלחץ ואף אפשרו לעוד ועוד אנשים להיכנס לתרום דם, תוך מינימום המתנה.

הרב אהרן אברמן, יו"ר ארגון 'לב מלכה' הוסיף: "ברצוני להודות לאנשי בנק הדם בכלל ולמתנדבים הרבים שתמכו לאורך כל הכנות להתרמה, וכן לראשי בנק מזרחי- טפחות, ואין ספק שרק בזכותם הגענו לשיא של כל הזמנים".

מבצע התרמת הדם של ארגון לב מלכה

התרמת דם ארגון לב מלכה (1) התרמת דם ארגון לב מלכה (2) התרמת דם ארגון לב מלכה (3) התרמת דם ארגון לב מלכה (4) התרמת דם ארגון לב מלכה (5)