זיהום אוויר גבוה פוקד את שמי ישראל

רוחות דרומיות מזרחיות חזקות, גורמות להסעת אבק מכיוון סעודיה וירדן • בשל מזג האוויר מטוס ירדני נחת בנתב"ג • אובך פוקד את שמי ישראל מאז הבוקר, ובמשרד להגנת הסביבה מזהירים כי יתגבר בשעות הקרובות וקוראים להימנע מפעילות גופנית

 • סובלים מכפייתיות? זה שווה לכם הרבה כסף

  תוכן מקודם

 • מצממר: ישמח האב ביוצאי חלציו בגן עדן

  תוכן מקודם

 • השכנים בחירם: מדובר בטרגדיה מתגלגלת שחייבים לעצור

  תוכן מקודם

 • משלמים כעת 250,000 ש"ח ויש לכם דירה חדשה

  תוכן מקודם

המשרד להגנת הסביבה הודיע היום, כי משעות הערב צפוי זיהום אוויר גבוה בכל אזורי הארץ, וזה צפוי להישאר באזורינו עד מחר.

כך ממליצים במשרד לאוכלוסיה רגישה, ביניהם: חולי לב, ריאות, קשישים, ילדים, ונשים בסיכון להימנע מפעילות גופנית מאומצת.

זיהום האוויר הגבוה קשור בזרימות דרומיות מזרחיות חזקות, הגורמות להסעת אבק מכיוון סעודיה וירדן.

מוקדם יותר, נוכח האובך שפוקד את שמי ישראל מאז הבוקר, נאלץ מטוס של חברת התעופה ירדנית שעשה את דרכו מדובאי לירדן, לנחות בנמל התעופה בן גוריון.

בחודש ספטמבר פקדה את ישראל סופת האבק הכבדה ביותר לתקופה זו, מזה שנים ארוכות. שיא הזיהום הגיע אז בירושלים לפי 56 יותר מביום רגיל.

קרא עוד:
[postim]

בשל זיהום האוויר החריג מהאובך הצפוי הנחשב מסוכן לבריאות, ממליץ גם מד"א לקשישים, נשים בסיכון, חולי לב, וחולים במחלות ריאה (אסטמה, COPD או בעיות בכלי הנשימה) לשהות בבתים עם חלונות מוגפים. בנוסף ממליצים במד"א להימנע מפעילות בחוץ, גם לכלל האוכלוסיה מומלץ שלא לעסוק בפעילות ספורטיבית בחוץ.

בעקבות השינויים במזג האויר, הראות הלקויה והרוחות, ועם הפקת הלקחים מאסונות המנופים בסופה בשבוע שעבר, שב ומתריע מינהל הבטיחות והבריאות התעסוקתית במשרד הכלכלה, כי מזג האויר, יוצר סיכון גבוה למתקנים המוצבים באתרי בניה ובמקומות עבודה אחרים החשופים לרוחות העזות. כל מבצע בנייה ובעל מקום עבודה כאמור, נדרש לבחון את הסדרי הבטיחות באתרים שבאחריותו, ובמידת הצורך אף להפסיק העבודה, ולהרחיק מהם את העובדים.

תשומת לב מיוחדת נדרשת במקומות בהם נדרשת הפעלת והרמת ציוד וחומרים באמצעות מנופים וכן יש להימנע משימוש באבזרים ואמצעים שאינם מקובעים כראוי העלולים להתנתק או להיקרע.

בתמונה: ירושלים באובך בחודש ספטמבר. (צילום: לנה פלוחוטנקו)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell