הבוקר ידון בג"ץ בבקשת המדינה לדחות את ההריסה בשלושה שבועות, בניסיון נוסף למצוא פתרון מוסכם על כל הצדדים • במטה המאבק מבטיחים: "נילחם בכל הכוח. אנחנו מקווים לא להגיע לאלימות, אך זה מאוד תלוי בהתנהלות המשטרה"

בוקר מתוח ביישוב גבעת זאב, לאחר לילה קשה לא פחות. בבית הכנסת 'איילת השחר', אשר נדון להריסה בצו בג"ץ, מתבצרים מאות בני אדם, אשר הקימו מתרסים והצטיידו בכלים שונים, במטרה למנוע בגופם את הריסת בית מקדש המעט.

לטענת ארגון השמאל הקיצוני 'יש דין' – אותה קיבל בג"ץ – בית הכנסת נבנה על קרקע פרטית של תושבים פלסטינים, אשר החזיקו באדמות לפני מלחמת ששת הימים. אולם למרבה האבסורד, אין כל מידע על זהות בעלי הקרקע, אשר כמובן אינם נכללים ברשימת התובעים.

בג"ץ אמור לדון הבוקר בבקשת המדינה לדחות את הריסת בית הכנסת בשלושה שבועות נוספים, בניסיון למצוא פתרון מוסכם אשר ימנע את המאבק האלים הצפוי במקום, אך במטה המאבק בטוחים: "בג"ץ נחוש להחריב את בית הכנסת".

קרא עוד:
[postim]

לדברי יו"ר מטה המאבק, מיכאל פואה, איש 'מנהיגות יהודית' בליכוד, "בג"ץ רודף אותנו, משמיד בית אחרי בית, שכונה אחרי שכונה ומניף את חרבו על בית כנסת. לא יעלה על הדעת ששופטי בג"ץ שוב ושוב ישתמשו בטענה פופוליסטית שמדובר בקרקע פרטית, כשהם בעצמם לא יודעים למי שייכת הקרקע".

CS9KFChWUAAMpl2

פואה הבהיר, "אנחנו נילחם בכל הכוח וכל היכולות על מנת לעצור את זה. אנחנו נשתדל לעשות מה שאפשר. אנחנו מקווים לא להגיע לאלימות, אך זה מאוד תלוי בהתנהלות המשטרה. יש לנו ניסיון רע ומר עם מה שעשו לנו בבית דריינוף, ומקווים שהמשטרה תגיע רגועה. אנחנו מתכוונים להיות נחושים – שלא יצפו שיהיה פה רגוע".

בתוך כך, במהלך הלילה רוססה בספריי צבע על גבי קיר חיצוני של בית משפט העליון, כתובת המצהירה: "לא הורסים בית כנסת; רוצים מדינה יהודית". המשטרה פתחה בחקירה.

20151104002028