סוחר פלסטיני תושב רצועת עזה, סייע לזרוע הצבאית של חמאס לגנוב מאות טונות של חומרי בנייה ולהעבירם לידי הזרוע הצבאית של ארגון חמאס • מדובר בחומרי בנייה שנתרמו על ידי מדינות באירופה וברחבי העולם, לשם שיקומה האזרחי של הרצועה לאחר מבצע 'צוק איתן' • השבוע הוגש נגדו כתב אישום

הותר לפרסום כי בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת המחוז הדרומי, נעצר במעבר ארז תאמר אחמד מחמד ברים, בן 36, תושב בני סוהילה ברצועת עזה, בחשד להברחת כמות עצומה של בטון ומלט לידי ארגון חמאס.

בחקירתו בשב״כ הודה תאמר ברים כי במסגרת עיסוקו כסוחר, העביר מאות טונות של חומרי בנייה, אשר יועדו לשיקום ופיתוח רצועת עזה – ישירות לזרוע הצבאית של חמאס.

העברת חומרי הבנייה לחמאס בוצעה תוך כדי עקיפה של מנגנון הפיקוח של האו"ם, אשר ייעודו לוודא כי החומרים המועברים בתווך זה במימון מדינות תורמות וגופים נוספים, מועברים לצורך שיקום התשתיות האזרחיות ברצועת עזה.

קרא עוד:
[postim]

בשב"כ אומרים כי מדובר בעדות נוספת להתנהלות הצינית של ארגון חמאס, אשר מנצל את כספי התרומות והתשומות שנועדו לשיקום ופיתוח התשתיות האזרחיות ברצועה, לצרכי טרור.

במערכת הביטחון רואים בחומרה את האירוע ובכוונתם להמשיך לאתר ולסכל ניסיונות להברחת חומרי בניה לצרכי טרור, תוך מיצוי הדין עם כלל המעורבים.

ביום ראשון השבוע, הוגש כנגד תאמר ברים כתב אישום בבית המשפט המחוזי בבאר שבע. כתב האישום כולל 3 אישומים בגין ביצוע עבירות כנגד ביטחון המדינה, ובכלל זה
עבירות של מתן שירות לארגון טרור ופעולה אסורה ברכוש טרור.

(צילום אילוסטרציה: עבד רחים ח'טיב – פלאש 90)