"בני ישראל יחוסלו כולם, משיח השקר ייהרג והמוסלמים יחיו ברווחה במשך תקופה ארוכה" - אלו רק מקצת מדברי הארס שנאמרו בדרשותיו של השייח' חאלד אל-מוגרבי, עפרא לפומיה • המשטרה גיבשה נגדו תשתית ראייתית כבר לפני זמן רב, אולם לא פעלה באופן נחרץ להעמידו לדין

המשטרה עצרה הבוקר את השייח חאלד אל-מוגרבי, דרשן מסגד אל-אקצה בהר הבית, בחשד לעבירות של הסתה לרצח יהודים ולפגיעה בהם, אשר ביצע בדרשותיו הקבועות נוטפות הארס.

אל-מוגרבי נעצר כבר לפני מספר חודשים, בעקבות תלונה של ארגון חוננו. במשטרה הודיעו לארגון כי גובשה תשתית ראייתית נגדו בגין הסתה. אולם למרות זאת נמנעה הפרקליטות מהגשת כתב אישום נגדו והוא המשיך להסית כנגד יהודים באין מפריע.

הארגון הגיש תלונה נוספת למשטרה, כשהפעם אף צורפו סרטונים שחשף 'מבט לתקשורת הפלסטינית', מדרשותיו של מוגרבי בהר. פניות בנושא נשלחו גם לפרקליטות וליועץ המשפטי לממשלה, יהודה ויינשטיין, בדרישה לזרז את הגשת כתב האישום. הבוקר, כאמור, הוא נעצר וככל הנראה יועמד בקרוב לדין.

קרא עוד:
[postim]

בין השאר אמר לאחרונה מוגרבי לקהל שומעיו כי: "אנו נלך אחרי היהודים בכל מקום. הם לא יימלטו מאתנו. הם לא יוכלו להימלט מאתנו. והאבן והעץ ידברו, בהתאם לחדית' (מסורת) של הנביא מוחמד… זאת הבטחה מהימנה מן הנביא, שלפיה העץ והאבן ידברו ויאמרו: 'הו מוסלמי, יש יהודי מאחורי, בוא והרגהו.' בני ישראל יחוסלו כולם, משיח השקר ייהרג והמוסלמים יחיו ברווחה במשך תקופה ארוכה". עפרא לפומיה.

בארגון חוננו ברכו על המעצר ואמרו כי מדובר בשעת מבחן למשטרה ולפרקליטות: "אנו שמחים שסוף סוף נעצר השייח' המסית ומקווים כי הפעם יוגש נגדו כתב אישום חמור באופן מידי והוא יכלא מאחורי סורג וברחי לתקופה ארוכה. לא יתכן מצב בו כל נער יהודי שהעז להתפלל נעצר באופן מיידי ומורחק מהר הבית, בעוד מנהיגים מוסלמים מסיתים בהר הבית לפגיעה ביהודים ללא הפרעה".

אחר הצהריים הורה בית משפט השלום בירושלים להאריך את מעצרו של מוגרבי.

(צילום: זאב נמיר – פיקיוויקי)