זה נכון: המחבל מוחמד מראח – שהה בישראל

מערכת הביטחון בישראל מאשרת כי המחבל מטולוז מוחמד מראח, שהה בישראל למשך 3 ימים בשנת 2010 • מבדיקת מערכת הביטחון עולה כי מראח נכנס דרך מעבר אלנבי והצהיר כי הגיע למטרות טיול

המחבל שביצע את פיגוע הירי בבית הספר היהודי בטולוז, מוחמד מראח, שהה שלושה ימים בישראל בספטמבר 2010 – כך עולה מבדיקת מערכת הביטחון.

קרא עוד:

[postim]

"הגיע לארץ למטרות טיול"

מראח הצהיר עם כניסתו לישראל דרך מעבר אלנבי, כי הוא הגיע לארץ למטרות טיול. לדברי הגורמים במערכת הביטחון, לישראל לא היה כל מידע מודיעיני על מראח טרם ביקורו. מראח עבר בידוק ותשאול ביטחוני שגרתי, אך לא התקבל אישור לכך שנתפס בירושלים כשברשותו סכין.

לאחר שנהרג במהלך פשיטת המשטרה הצרפתית על דירתו, דווח בתקשורת הצרפתית, כי מוחמד מראח, עוכב לחקירה בישראל בשנת 2010, לאחר שנמצא בתיקו סכין במהלך ביקורו בירושלים. הדיווח הגיע לאחר שגורמים אמריקנים בצבא ארה"ב באפגניסטן טענו כי בדרכונו של מראח היו גם חותמות ממעבר הגבול בישראל.

"מקבל את הטבח שעשה"

ובינתיים, בצרפת. אחיו הגדול של מראח, עבדל קאדר, סיפר למשטרה בצרפת כי הוא גאה באחיו. "אני לא מתחרט על דבר שעשה, ואני מקבל את הטבח שביצע", אמר אחיו, בן ה-27.

ביום ראשון נודע כי אחיו של מוחמד מראח יואשם בשותפות ברצח הארבע, ובמעורבות בטרור. האח, עבדל-קאדר מראח, המוחזק במעצר, נחקר בימים האחרונים בידי משטרת צרפת, והתביעה בפריז הגישה נגדו כתב אישום ראשוני.

לפנות בוקר ביום רביעי, כששוטרי היחידה המיוחדת צרו על ביתו של מראח בשכונת קרואה דורד, נעצרו במקביל גם אמו של המחבל, אחיו וזוגתו. אחרי שהתברר שלאם לא היה חלק במעשים והיא שוחררה מהמעצר ביום שישי, נותר למשטרה לברר מה הייתה מעורבות האח.

3 תגובות

תסירו את הבהמה הזו מתמונת השער של האתר קצת כבוד לרבנים שליד
אני מתחלחל כשאני רואה את החלאה הזו עם החיוך המבחיל שלו

צודק ר' יעקב דוד, למה מביאים תמונה כזו? ממש לא מתאים לאתר המכובד.

נו? אז תסירו את התמונה!!!

Comments are closed.

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו