כך סוכם בפגישה בה השתתפו רה"מ נתניהו, השרים יעלון, דרעי ובנט וראש המועצה המקומית גבעת זאב • על פי פסיקת בג"ץ, הריסת בית הכנסת 'איילת השחר' אמורה להתבצע בכל מקרה עד חצות ליל רביעי השבוע

פרשת בית הכנסת 'איילת השחר' בגבעת זאב, אשר נדון להריסה בצו בג"ץ, באה ככל הנראה אל פתרונה, לשביעות רצונם של כל הצדדים.

בישיבה שנערכה הבוקר במשרד ראש הממשלה בירושלים, סיכמו ראשי הדרג המדיני עם נציגי המתפללים כי בית הכנסת יפורק בימים הקרובים וייבנה מחדש בשטח מגרש משחקים סמוך. בינתיים יתפללו חברי הקהילה במקלט שיוסב לבית כנסת זמני.

בדיון השתתפו בין היתר: ראש הממשלה, בנימין נתניהו, שר הביטחון, משה יעלון, יו"ר הבית היהודי, השר נפתלי בנט, יו"ר ש"ס, השר אריה דרעי וראש המועצה המקומית גבעת זאב, יוסי אברהמי.

כזכור, בג”ץ הכריע לפני כשבוע וחצי באופן סופי, כי בית הכנסת, ייהרס עד ליום שלישי השבוע. בכך נסתם הגולל על הניסיונות המשפטיים הממושכים לבטל או לעכב את רוע הגזירה.

קרא עוד:
[postim]

לטענת ארגון השמאל הקיצוני ‘יש דין’ – אותה קיבל בג”ץ – בית הכנסת נבנה על קרקע פרטית של תושבים פלסטינים, אשר החזיקו באדמות לפני מלחמת ששת הימים. יש לציין כי למרבה האבסורד, אין כל מידע על זהות בעלי הקרקע, אשר כמובן לא נכללו ברשימת התובעים.

בשבועות האחרונים התבצרו בבית הכנסת מאות פעילי הימין הקיצוני, במטרה להגן עליו בגופם מההריסה. "אנחנו נילחם בכל הכוח וכל היכולות על מנת לעצור את זה", הזהיר מיכאל פואה, מראשי המתנחלים בליכוד וממובילי המאבק. "אנחנו נשתדל לעשות מה שאפשר. אנחנו מקווים לא להגיע לאלימות, אך זה מאוד תלוי בהתנהלות המשטרה. יש לנו ניסיון רע ומר עם מה שעשו לנו בבית דריינוף, ומקווים שהמשטרה תגיע רגועה. אנחנו מתכוונים להיות נחושים – שלא יצפו שיהיה פה רגוע”.

(צילום: ליאור מזרחי – פלאש 90)