מאות תושבי העיר רחובות ליוו למנוחות את גיא שאער וחמשת ילדיו אליאב, אביתר, אמיתי, שירה ואיתמר. הרב מצגר הספיד: "אין הסברים, עלינו להתחזק"

גיא שאער וחמשת ילדיו – אליאב, אביתר, אמיתי, שירה ואיתמר – שנספו אמש (ב') בשריפה ברחובות, הובאו לפני שעה קלה למנוחת עולמים. מאות השתתפו בהלוויה. האם אביבית צעדה בתחילת המסע בוכייה – ובהמשך הושבה הביתה.

טרגדיה נוראית

גיא שאער (38) והילדים אליאב (11), אביתר (8), אמיתי (7), שירה (3) ואיתמר (2) הובאו אחר הצהריים למנוחות בבית העלמין מרמורק שברחובות, לאחר שנספו אמש בשריפה שפרצה ביחידת הדיור שבה התגוררו בעיר.

קרא עוד:

[postim]

האם אביבית צעדה בתחילת מסע ההלוויה מוקפת בבנות משפחה, מוחה את דמעותיה. נשים ניגשו לנחם אותה, בוכות איתה. בהמשך היא הושבה הביתה, ולא המשיכה במסע הלוויה.

עוד לפני המסע, התמלא הרחוב שליד בית המשפחה במאות אנשים, בהם הרב הראשי לישראל הרב יונה מצגר והמקובל הרב יעקב עדס. הם השתתפו יחד עם קרובים ומכרים – באמצעות רמקול – בתפילה שנערכה בחצר הבית. לאחר מכן החל מסע הלוויה.

"אציל נפש, צנוע, אהוב על הבריות"

בדברי ההספד אמר הרב מצגר: "אביבית המחנכת הדגולה, את וגיא גידלתם משפחה לתפארת. גיא אציל נפש, צנוע, אהוב על הבריות, שמעתי עליו עשרות שבחים. הייתם מנורה של שבעה קנים, שישה כבו היום, אין הסברים, אנחנו צריכים להתחזק".

במהלך מסע הלוויה התמוטטה הסבתא. הסובבים אותה הושיבו אותה, והשקו אותה במים.

הגורם לדליקה: קצר חשמלי

צוות החקירה המיוחד שמונה לחקור את האירוע הקטלני העריך כי הסיבה לשריפה היא כשל חשמלי. המסקנה לפי שעה היא ששקע בקיר שאליו היה מחובר מטען סלולרי התחמם יתר על המידה, ונוצר קצר שכתוצאה ממנו התלקח המבנה. הצוות שסרק את המקום ציין כי המבנה היה עמוס מאוד בציוד שגרם לבעירה גדולה.

ועדת החקירה של נציבת הכבאות וההצלה קבעה כי לא מדובר בהצתה. לדבריה, מוקד השריפה היה בין שני המזרנים של מיטות ההורים. מחקירת האירוע עולה שהסבירות גבוהה לכך שהשריפה נגרמה מהתחממות מטען של מכשיר חשמלי – טלפון או מחשב נייד.

חקירת השריפה העלתה כי הילדים שהו בבית בזמן שהאש פרצה והאב, שהבין את גודל האירוע, פרץ פנימה במטרה להציל את ילדיו, אך נלכד בתוך הלהבות ולא יכול היה להימלט. "הבית שלי נשרף, הילדים בפנים, שלחו אמבולנסים, תגיעו מהר מהר", זעקה האם בשיחה למוקד מד"א, כמה שניות לאחר שראתה מול עיניה את ביתה עולה בלהבות.

"כולנו מבינים את הכאב שעוברת האם"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לאסון ואמר כי "הזעזוע שפוקד אותי, כמו כל אזרח בישראל, הוא זעזוע עמוק. כולנו מבינים את הכאב שעוברת האם. נעשה כל שביכולתנו על מנת לסייע למשפחה".

מסע הלוויה (צילום: שלמה משקובסקי – חדשות 24)הלווית הנספים ברחובות (צילום: שלמה מישקובסקי 'חדשות 24') הבית השרוף (צילום: פלאש 90)בית משפחת שאער השרוף בית משפחת שאער השרוף (1) ילדי משפחת שאער (צילום: פלאש 90)ילדי משפחת שאער שנספו בשריפה ילדי משפחת שאער שנספו בשריפה (1) ילדי משפחת שאער שנספו בשריפה (2) מודעות מבשרות על הלוויה ברחובות (צילום: פלאש 90)כרזות המודיעות על הלווית משפחת שאער כרזות המודיעות על הלווית משפחת שאער (1)