שר האוצר לאופוזיציה: "בשבילכם ילדים הם נטל; אני חונכתי שילדים הם ברכה"

ההצבעות הדרמטיות על התקציב החלו במליאת הכנסת • כחלון בפרגון פוליטי נדיר: אל תחמיאו לי על תקציב הביטחון - את כל העובדה עשה סגני, איציק כהן מש"ס • הרצוג: "אתם ממשלת האטומים; אתם לא מקשיבים לאזרחי המדינה"

במליאת הכנסת נחתמו היום הדיונים בעניין תקציב המדינה לשנים 2015-2016, לקראת ההצבעות בקריאה השנייה שהחלו מיד לאחר מכן.

שר האוצר, משה כחלון, סיכם את הדיונים מטעם הממשלה ועקץ את חברי האופוזיציה. "אנחנו גאים בקצבאות הילדים. חבריי באופוזיציה – בשבילכם ילדים זה נטל, אבל במקום שאני גדלתי ילדים זה ברכה", אמר.

כחלון אמר בתחילת דבריו כי זהו התקציב "החברתי ביותר בעשור האחרון". הוא טען כי מדובר ב"תקציב שמטפל אחרי שנים רבות בבעיות יסוד וכלכלה בחברה ונותן עתיד לילדים שלנו. ראוי שהוא היה מקבל תמיכה מקיר לקיר, אבל זה התפקיד שלכם באופוזיציה ואני מבין…".

בנימה אישית הוסיף שר האוצר, "נשבעתי לא לשכוח מאיפה באתי ואני אומר לאזרחים: אנחנו מחזירים את ישראל הביתה, משיבים גאווה לזקן ואת היכולת להתפרנס בכבוד. הוא הוסיף: "דירה זה לא מוצר מותרות וכך גם מטרנה וסלולר. ביטחון כלכלי וחלוקה צודקת של אושר הן אבני הביטחון של החברה".

קרא עוד:
[postim]

בעניין תקציב הביטחון שנחתם לראשונה מזה שנים לשביעות רצונם של כל הצדדים, שיבח כחלון את סגנו החרדי: "אני מקבל הרבה מחמאות על תקציב הביטחון, אבל לא עשיתי שם כלום. זה הכל סגני איציק כהן עשה".

הרצוג: "תקציב הכניעה לקבוצות לחץ בימין הקיצוני ובהתנחלויות מבודדות"

יו"ר האופוזיציה, ח"כ יצחק הרצוג, תקף בחריפות את התקציב החדש: "בקושי יש פה ח"כים ושרים וגם מי שכאן לא בהכרח מקשיב", אמר הרצוג והוסיף: "לנו אולי אתם לא מקשיבים, אבל גם לא לאזרחי המדינה. אתם לא מקשיבים לעשרות אלפי האזרחים שמפגינים במוצאי שבת בגשם, שרק לפני שנה נשלחו להגן על המדינה. אתם ממשלת האטומים".

.(צילומים: יונתן זינדל - פלאש 90)

לדבריו, "ראש הממשלה הוא כאילו ראש ממשלה של מדינה זרה – הוא בכלל לא השתתף בדיונים על התקציב. התקציב שאתם מביאים הוא תקציב הכניעה שלכם לקבוצות לחץ בימין הקיצוני ובהתנחלויות מבודדות. תצביעו כמו אוטומט ונעשה הכול כדי להקשות עליכם", הבטיח יו"ר האופוזיציה.

קודם לכן נאם יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני – האיש שהשקיע מאות שעות בהכנת התקציב. הח"כ הוותיק סיפר, "עברתי 26 תקציבים ולראשונה הכול שקוף". הוא הודיע כי ביום שני יביא את מתווה הטבות המס שגיבש, לאישור הכנסת. "אם לא נאשר, מי שיחליט בסופו של דבר הוא בג"ץ", הזהיר.

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן