חבר הכנסת דני עטר מהמחנה הציוני, שנבחר לפני מספר ימים לתפקיד יו"ר קק"ל, מפנה את מקומו ליעל כהן-פארן, יו"ר 'התנועה הירוקה' • בכך מצטרף עטר לעמיתיו דני דנון, שי פירון, שרון גל ונפתלי בנט, אשר התפטרו מהכנסת במהלך החודשים האחרונים

פחות משמונה חודשים עברו מאז הושבעה הכנסת ה-20 של מדנת ישראל וכבר מספר החברים שהעדיפו להפסיק את כהונתם בה, עומד על לא פחות מ-5.

לפני זמן קצר הגיש חבר הכנסת דני עטר מהמחנה הציוני את התפטרותו ליו"ר הכנסת, יולי אדלשטיין. עטר נבחר לפני מספר ימים ליושב ראש הקרן הקיימת לישראל, לאחר שקיבל את תמיכתה של מפלגתו לתפקיד, בבחירות פנימיות שנערכו בה קודם לכן. ההתפטרות תיכנס לתוקף בעוד 48 שעות ואת מקומו תמלא הבאה ברשימת המחנה הציוני, יעל כהן-פארן.

קודם לעטר הספיקו להתפטר מהכנסת השר לשעבר דני דנון מהליכוד, שמונה לשגריר ישראל באו"ם, שי פירון מיש עתיד, שמאס בישיבה באופוזיציה, שרון גל מישראל ביתנו שסבל כנראה מאותה הבעיה וקיבל משרה של מגיש בכיר באחת מרשתות התקשורת, ושר החינוך נפתלי בנט, שפינה את מושבו במסגרת 'החוק הנורבגי'.

קרא עוד:
[postim]

את מקומו של עטר, איש מפלגת העבודה, תמלא כאמור חברת הכנסת לעתיד יעל כהן-פארן – נציגת 'התנועה' של ציפי לבני. בכך עולה חלקה של 'התנועה' בסיעת המחנה הציוני ל-6 חברים מתוך 24 (ציפי לבני, עמיר פרץ, יואל חסון, קסניה סבטלובה, אייל בן-ראובן ויעל כהן-פארן).

כהן-פארן עומדת בראש מפלגת 'התנועה הירוקה', שרצה לראשונה בבחירות תשס"ט (לכנסת ה-18) וגרפה 27,737 קולות – כמנדט אחד שלם אך הרחק מאוד מאחוז החסימה שעמד אז על 2%. לפני בחירות תשע"ג התאחדה 'התנועה הירוקה' עם 'התנועה' הטרייה ונציגה (אלון טל) קיבל את המקום ה-13 ברשימה, אשר זכתה לבסוף ב-6 מנדטים בלבד. כניסתה של כהן-פארן לכנסת היא למעשה ההצלחה הראשונה של מפלגתה להכניס נציג מטעמה אל בית המחוקקים, מאז נוסדה לפני יותר מ-7 שנים.

CUe33ZsWcAAj_vg