המחבל, תושב שכם, התנפל בסכין שלופה על שני אנשי מג"ב תוך כדי קריאות "א-ללה אכבר" • הוא הצליח לפגוע באחד מהם בעורפו ונורה מיד • הפיגוע התרחש ברחוב הגיא, לא הרחק ממקום הירצחם של הקדושים אהרן בניטה ונחמיה לביא, לפני כחודשיים

פיגוע דקירה בעיר העתיקה בירושלים: ברחוב הגיא, סמוך לשער שכם, התנפל פלסטיני עם סכין על שני לוחמי מג"ב שאבטחו את המקום, תוך כדי קריאות "א-ללה אכבר". הוא הצליח לדקור את אחד מהם בעורפו ונורה למוות בתוך שניות בודדות על ידי זוג הלוחמים.

מצבו של השוטר הפצוע הוגדר בתחילה קל מאוד. הוא קיבל טיפול רפואי ראשוני במקום ופונה לאחר מכן אל בית החולים הדסה עין כרם בעיר. לאחר בדיקות התברר כי מצבו חמור משהיה נראה בתחילה והוא מוגדר כעת בינוני.

יחיאל שטרן, מתנדב באיחוד הצלה שהגיע למקום זמן קצר לאחר האירוע, סיפר: "כשהגעתי למקום נתקלתי בצעיר שנדקר בפלג גופו העליון. בסיוע רופא מתנדב הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני ולאחר מכן הוא פונה לבית החולים כשהוא בהכרה מלאה".

קרא עוד:
[postim]

המחבל זוהה כבסים צלאח, תושב שכם כבן 38. מותו נקבע בזירת הפיגוע.

(צילומים: 'דיווח ראשוני בפייסבוק', שלמה מור)

באותו הרחוב, לא הרחק ממקום הדקירה הבוקר, נרצחו בליל הושענא רבא בדקירות סכין הקדושים אהרן בניטה ונחמיה לביא ונפצעו רעייתו ובנו התינוק של בניטה. אותו פיגוע נורא התרחש יומיים בלבד לאחר רצח בני הזוג איתם ונעמה הנקין באחד מכבישי השומרון ושני אירועים אלה מסמלים בעיני מערכת הביטחון את תחילתו של גל הטרור הנוכחי, אשר סיומו עדיין אינו נראה באופק.

20151128231214סכין נוספת שנמצאה על גופתו של המחבל (צילום: חטיבת דובר המשטרה)

(צילום: יונתן זינדל – פלאש 90)

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.