בביקור בבקו"ם היום אמר יעלון כי הדבר מוכיח את צדקת דרכו, לפיה אין טעם בכפיית החרדים להתגייס • מנגד, הכתבים הצבאיים שהצטרפו לסיור הציגו בפני שר הביטחון שאלות דווקא בעניין המצב הביטחוני ולא הביעו שום התעניינות בנושא גיוס תלמידי הישיבות

שר הביטחון, משה יעלון, חשף הבוקר כי על פי הנתונים שבידי צה"ל, הציבור החרדי יעמוד ביעדים שנקבעו בחוק הגיוס הקודם.

בביקור שערך בבסיס הקליטה והמיון, בו נפגש עם מתגייסים לחיל התותחנים, אמר יעלון כי הנתונים מוכיחים את צדקת דרכו, לפיה אין טעם בכפיית החרדים להתגייס וכי התהליכים מתרחשים מעצמם.

"היעד לגיוס חרדים השנה הוא 2,700 ואנחנו נעמוד בו. השבוע ובשבוע הבא יש את גיוס נובמבר של החרדים – לשירות הקרבי ולמסלול הטכנולוגי ׳שחר׳", ציין.

בניגוד לאווירה הציבורית שביקשה ליצור 'יש עתיד' בעקבות תיקון חוק הגיוס, הכתבים הצבאיים שנלוו אל יעלון בביקורו הציגו בפניו שאלות דווקא על המצב הביטחוני ולא הביעו שום התעניינות בנושא גיוס תלמידי הישיבות.

קרא עוד:
[postim]

בתשובה לשאלה האם והא תומך בגירוש משפחות המחבלים, אמר שר הביטחון כי מדיניות הענשת המשפחה מוכיחה את עצמה במניעת פיגועים ולכן ננקטים צעדים כמו הריסת הבתים ועוד. "אחד הצעדים שנשקלים זה גירוש משפחות, במקרה הזה לרצועת עזה. הנושא הזה נמצא בדיון ועדיין לא קיבלנו החלטה לגבי זה״.

bogie-301115-1יעלון בביקורו היום בבקו"ם (צילום: אריאל חרמוני - משרד הביטחון)

לגבי הפעילות הרוסית בסוריה סיפר יעלון: "מהרגע שהבנו שהרוסים מתכוונים לפרוס מטוסים ומערכת הגנה אווירית בסוריה, נוצר קשר איתם בכל הרמות. מתחילת הדרך הובהר לנו על ידי הרוסים, שהפריסה שלהם איננה מכוונת נגדנו, לא המטוסים ולא מערכת ההגנה האווירית, ואנחנו הבהרנו להם שלנו יש אינטרסים מסוימים בסוריה, אותם קוים אדומים ידועים, שבמידה והם נחצים אנחנו שומרים לעצמנו את חופש הפעולה".

לדבריו, המערכות הצבאיות המשוכללות שפרס הצבא הרוסי בסמוך לגבולות ישראל, אינן מפריעות לצה"ל לפעול. ״גם נוכחות המטוסים הרוסיים בסוריה וגם נוכחות מערכות S400, S22 ו-S300, לא משפיעות כהוא זה על חופש הפעולה שלנו. חיל האוויר פועל כפי שפעל לפני הנוכחות הרוסית בסוריה בהתאם לאינטרסים שלנו״.

(צילום התמונה הראשית (אילוסטרציה): יונתן זינדל – פלאש 90)