סעיף ההשתקה בוטל סופית: "סערה שהתבססה על חוסר דיוק ועל נבזות"

ביטול הסעיף האוסר הבעת דעה בחוק השידור הציבורי אושר בקריאה שלישית לאחר הוראתו הישירה של ראש הממשלה לסכל את הסתייגותו של ח"כ אייכלר • השר אקוניס: "כולם עשו שימושים פוליטיים וספינים שקריים, כולל גורמים ממשלתיים"

 • "אבא, תחזור!" מראות קשים בבית האבלים של משפחת יעקובזון.

  תוכן מקודם

 • קברוך דיין האמת: הרב חיים טודרוס גולדבלט זצ"ל

  תוכן מקודם

 • "חיפשתי להרגיש שייכת" נערה חרדית בסיפור מטלטל

  תוכן מקודם

 • מרן רבי ברוך ויסבקר שליט"א פונה אליכם בפניה אישית ומרגשת

  תוכן מקודם

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית למחוק מחוק השידור הציבורי הישראלי, את ההוראה שהוספה בעת ההצבעה בקריאה השנייה בכנסת, ולפיה "בשידורי הרשות יש להימנע מחד-צדדיות, ממשפט קדום, מהבעת דעה אישית, ממתן ציונים והדבקת תגים, מהעלמת עובדות או מהטעמתן באורח סלקטיבי שלא לפי ערכן החדשותי.

מחיקת הסעיף הוחלה רטרואקטיבית מיום כניסתה לתוקף של ההוראה שנתמכה בתחילה ע"י נציגי הממשלה אך בוטלה בעקבות לחץ תקשורתי. בדברי ההסבר להצעה נכתב: "אין חולק כי יש חשיבות לכללי אתיקה עיתונאית ואולם מוצע להותיר את עיצובם לרשות השידור."

קרא עוד:
[postim]

השר אופיר אקוניס אמר: מעולם לא היה סעיף של סתימת פיות ולא העליתי על דעתי שיהיה סעיף כזה. התעוררה סערה ציבורית גדולה על כלום ושום דבר, שהתבססה על חוסר דיוק במקרה הטוב ועל נבזות במקרה הפחות טוב. כולם עשו שימושים פוליטיים וספינים שקריים, כולל גורמים ממשלתיים. כל הכוונה הייתה להבטיח שבשידורי חדשות, בדיווח חדשותי, לא תהיה הבעת עמדה אישית או דעה קדומה. לא סתימת פיות רציתי אלא פתיחת פיות, שציבורים שלמים שמרגישים מודרים והעמדות שלהם לא באות לידי ביטוי, כן יבואו לידי ביטוי.

32 ח"כים תמכו ללא מתנגדים.

(אילוסטרציה: משה שי – פלאש 90)

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן

logsuz shell indir instagram takipçi satın al ucuz gündem haber Pubg mobile cephaneleri takipçi satın al leke kremi aktif takipçi php shell