מפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל, יצא השבוע לטיסה בת 4,000 קילומטרים, כדי לחזק את שיתוף הפעולה עם הכוח הצבאי העצום במזרח הרחוק – הודו • "חיל-האוויר הישראלי רואה בחיל-האוויר ההודי שותף אסטרטגי וחשוב בשיתוף הפעולה הבינלאומי של החיל"

מעל 4,000 ק"מ מפרידים בין ישראל להודו, אבל לחיל-האוויר הישראלי וחיל-האוויר ההודי יש תחומי עניין ופלטפורמות משותפות.

מפקד חיל-האוויר, אלוף אמיר אשל, יצא השבוע לביקור עבודה בהודו כחלק מחיזוק שיתוף הפעולה בין החילות. מח"א נפגש עם מפקד חיל-האוויר ההודי, עם מרשל האוויר הראשי ארופ ראהא ועם שר ההגנה ההודי ובכירים בצבא ובמערכת הביטחונית בהודו.

זהו ביקורו הראשון של אלוף אמיר אשל בחיל-האוויר ההודי והוא התקבל בטקס רשמי מרשים בשער הודו שבלב ניו דלהי הבירה. האנדרטה בשער הודו מנציחה למעלה מ-70 אלף נופלי הצבא ההודי במלחמת העולם הראשונה ובמלחמות האפגניות.

קרא עוד:
[postim]

שני חילות האוויר מטיסים את כטב"ם ה'הרון' ואת מטוס ה'שמשון' ולומדים זה מזה את תפיסות ההפעלה, האחזקה, נושאי בניין הכוח והכשרת כוח האדם. הכוונה להדק את שיתוף הפעולה ולייצר שיח מפעילים וטכני לאור ההתמודדות עם אתגרים דומים.

69460

מפקד חיל-האוויר אמר בביקורו כי חיל-האוויר הישראלי רואה בחיל-האוויר ההודי שותף אסטרטגי וחשוב בשיתוף הפעולה הבינלאומי של החיל.

צבא הודו הוא אחד הצבאות הגדולים בעולם. חיל-האוויר שלו הוא הרביעי בגודלו בעולם והוא מופקד על אבטחת המרחב האווירי ההודי ועל לוחמה אווירית בעת עימות. לאחרונה חגג 83 שנים להקמתו והוא מונה מעל 120 אלף חיילים.

69462

69461