לוחמי יחידת דובדבן הפסיקו לשעה קלה בין מעצר לסיכול ופנו להדלקת נר חנוכה במעמד בכירי מערכת הביטחון • נתניהו ביקש להרגיע: "מעגל המתאבדים מוגבל" • שר הביטחון סקר עם ראש הממשלה את אמצעי הלחימה הייחודיים של היחידה

ראש הממשלה בנימין נתניהו הדליק בערב נר שני של חנוכה עם לוחמי יחידת דובדבן. באירוע השתתפו שר הביטחון משה בוגי יעלון, סגן הרמטכ"ל אלוף יאיר גולן, מפקד האוגדה תא"ל ליאור כרמלי ומפקד היחידה סא"ל ק'.

לפני הדלקת הנרות קיבלו ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון סקירה על יכולות היחידה, על פעילויות שבוצעו לאחרונה ביו"ש ועל פעילויות שצפויות להתבצע. כמו כן קיבלו תצוגה של אמצעי הלחימה הייחודיים של היחידה. בהמשך התקיימה שיחה עם מפקדי ולוחמי היחידה על האתגרים של הלוחם המסתערב אל מול גל הטרור הפלסטיני.

ראש הממשלה נתניהו אמר לחיילי היחידה: אתם חוד החנית של המלחמה שלנו נגד הגל הנוכחי. היכולת שלכם להיכנס לתוך הכפרים, היישובים, הבתים, היא יכולת חשובה ביותר לביטחון ישראל. משום שהרוב הגדול מאוד, איננו רוב מתאבד. מעגל המתאבדים מוגבל, מעגל המפגעים הרבה יותר גדול, והיכולת להגיע, לתפוס, לגבות, לקחת, אם צריך כמובן לסכל או להרוג – היכולת הזאת היא יכולת קרדינלית בהגנה שלנו. אנחנו לא יכולים להתגונן נגד הרוע אם אנחנו לא יכולים להילחם בו. אתם מהווים מכשיר מרכזי ביכולת של מדינת ישראל ושל עם ישראל להתגונן בפני האויב.

קרא עוד:
[postim]

"זו מורשת עתיקה והעם שלנו הוכיח יכולות כבירות, וגם היום הוא מוכיח יכולות כבירות. סיפרתי קודם לכן בפורום מצומצם יותר שהייתי עכשיו בפריז, ומנהיגי אומות העולם מתעניינים ביכולות שלנו במאבק נגד האיסלאם הקיצוני ונגד הטרור שהוא מצמיח. ולמעשה, הייתי אומר, "המעבדה", אם אפשר להגיד כך, זה מה שקורה פה איתכם – רק שאנחנו יודעים שזה לא תנאי מעבדה.

שר הביטחון יעלון: "כל ביקור כאן מעורר התפעלות. היכולות שאנו רואים כאן מרשימות מאוד ומעידות שהשמיים מבחינתכם הם הגבול. גם את גל הטרור הזה ננצח, והרבה בזכותכם. היכולת להגיע אל החושך, אל לב השכונות, ולעצור את המחבלים משם הם יוצאים, היא דבר שאתם מממשים מדי יום ולילה. כל אחד מכם הוא אור קטן ויחד אתם, כיחידה, אור איתן".