לראשונה מאז הקמת המדינה: הודעה רשמית מטעם… ראש המוסד

בהודעה נאמר כי ראש המוסד המכהן, תמיר פרדו, תומך במינויו של יוסי כהן למחליפו בתפקיד ומברך אותו על כך • הסיבה לפרסום ההודעה החריגה: פרסומים שונים בכלי התקשורת, לפיהם פרדו התנגד בחריפות למינוי, בשל העדפתו לראות כמחליפו את סגנו הנוכחי, נ'

הודעה נדירה מטעמו של ראש גוף הביון החשאי ביותר בישראל: משרד ראש הממשלה פרסם היום לראשונה הודעה לעיתונות, בשם ראש ה'מוסד', תמיר פרדו. בהודעה נאמר כי הוא תומך במינויו של יוסי כהן למחליפו בתפקיד ומברך אותו על כך.

הסיבה למהלך חסר התקדים היא פרסומים שונים בכלי התקשורת, לפיהם פרדו התנגד בחריפות למינוי, בשל העדפתו לראות כמחליפו את סגנו הנוכחי, נ', אשר היה אחד מבין שלושת המועמדים המובילים לתפקיד, לצד כהן ורם בן-ברק.

על פי אותם פרסומים, ההתנגדות שהציג פרדו הייתה חריגה בעוצמתה והיא גרמה לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לעכב בכחצי שעה את ההודעה הרשמית על מינוי ראש המוסד החדש, אשר הועברה בשידור ישיר בערוצי החדשות. העיתונאים הרבים שהוזמנו למעמד אמש, נאלצו להמתין בציפייה דרוכה, תוך כדי שברקע מתרוצצות שמועות רבות על הסיבה לעיכוב.

קרא עוד:
[postim]

"המוסד, לראשונה בתולדותיו העמיד שלושה מועמדים אשר גויסו למוסד כאנשי מבצעים ושירתו בו עשרות שנים במגוון תפקידי שטח ופיקוד", אומר פרדו. שלושה מועמדים שירתו תחתיי כסגני ראש מוסד וממלאי מקומי. כולם ראויים לתפקיד וכך הצגתי זאת לראש הממשלה".

.ראש המוסד הנבחר, יוסי כהן (צילום: יונתן זינדל – פלאש 90)

לדבריו, עצם העובדה כי המינוי נשקל בין שלושה מועמדים אלו, הינה תעודת כבוד למוסד. "בכך תקוותי כי הוכרה החשיבות המכרעת למינוי מקצועי. ההתמודדות בן שלושת המועמדים הייתה מכובדת והוגנת", אמר ראש המוסד.

פרדו שיגר את ברכותיו ליוסי כהן על המינוי. "בטוחני שהוא יידע להוביל את המוסד לאתגרי המחר, בביטחון, ביצירתיות ובאומץ", מסר.

(צילום התמונה הראשית (ארכיון): חיים צח – לע"מ)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *