"מדיניות שר האוצר הקודם יאיר לפיד תרמה תרומה לגידול במספר העניים בין היתר בשל הגזרות שהטיל, כמו קיצוץ קיצבאות ילדים ועוד״, אמר יו"ר ש"ס • ח"כ מקלב: "הדו"ח מצביע בבירור על כך שיש קשר ישיר בין קיצוץ הקצבאות על ידי לפיד בקדנציה הקודמת לבין הגידול בשיעור העוני אצל ילדים"

יו׳ר ש״ס והשר לפיתוח הפריפריה, אריה דרעי, אמר היום בתגובה לדוח העוני לשנת 2014, כי זו התוצאה של גזרות שר האוצר לשעבר, יאיר לפיד, שגרמו להגדלת מספר העניים במדינת ישראל.

השר דרעי אמר היום: ״דוח העוני מלמד כי בשנת 2014 נרשמה עלייה בשיעורי העוני של משפחות, נפשות, ילדים וקשישים. בנוסף נרשמה בשנה החולפת עלייה באי השוויון, עלייה משמעותית בשיעור העוני במגזר החרדי ובמגזר הערבי, עלייה משמעותית במספר העניים העובדים ואלה הנחשבים עניים הפכו בשנת 2014 לעניים עוד יותר. כ-1.7 מיליון בני אדם בישראל נחשבים עניים המהווים כ-22 אחוז מתושבי המדינה. מדיניות שר האוצר הקודם יאיר לפיד תרמה תרומה לגידול במספר העניים בין היתר בשל הגזרות שהטיל, כמו קיצוץ קיצבאות ילדים ועוד״.

השר דרעי אמר כי מאז תחילת הקדנציה הוא פועל למען השכבות החלשות בכל התחומים: ״פעלתי להעלאת שכר המינימום, העלאת תשלום קיצבאות לילדים ובקרוב נחוקק את מעמ אפס על תחבורה ציבורית ומים והנחות לשכבות המוחלשות בחשמל. אני מקווה בעזרת השם שבעזרת צעדים אלה וצעדים נוספים נצליח להוריד את מספר העניים במדינת ישראל ובכך נחזק את החברה בישראל בכללותה״.

קרא עוד:
[postim]

שעה קלה לאחר פרסום הדו"ח הגיב גם ח"כ אורי מקלב ברוח דומה. במסגרת שאילתה נוספת במליאת הכנסת אמר מקלב: "תוצאות הדו"ח הקשה היו ידועות מראש. ישנה עלייה דרמטית בשיעור העוני אצל ילדים וישראל נמצאת במקום השני במערב בשיעור העוני אצל ילדים. אנו יודעים – והדו"ח מצביע על כך בבירור – שיש קשר ישיר בין קיצוץ הקצבאות על ידי לפיד בקדנציה הקודמת לבין הגידול בשיעור העוני אצל ילדים".

מקלב הוסיף כי "הפתרון לעוני הם קצבאות הילדים והגדלת קצבאות הילדים תפחית את שיעור העוני. לכן אנחנו שואלים, האם לאור הנתונים האלה וההעמקה והחרפת העוני אצל ילדים לא הגיע הזמן להחזיר את הקצבאות לרמתן הקודמת ולא להסתפק בשיעור העלאה הנוכחי בקצבאות הילדים".

(צילום ארכיון: יצחק הררי – פלאש 90)