נער פלסטיני בן 15 נעצר ביום שישי לפני כשבוע ליד גדר המערכת בחבל לכיש, כשברשותו סכין עם להב באורך של 11 ס"מ • לאחר שהחליף מספר גרסאות בחקירתו במשטרה, הודה אתמול כי אכן התכוון לדקור יהודים בעיר קריית גת הסמוכה

שבוע לאחר שנתפס קטין על ידי צה"ל כשברשותו סכין, בגזרת שקף הסמוכה לקריית גת, והועבר לידי משטרת ישראל שם הכחיש את המיוחס לו, הודה אתמול הקטין בחקירתו במשטרה כי התכוון לבצע פיגוע כנגד יהודים ממניעים לאומניים. כתב אישום נגדו צפוי להיות מוגש כבר בימים הקרובים.

ביום שישי האחרון, בשעות אחר הצהריים, נתפס על ידי צה"ל בסמוך לגדר המערכת בגזרת שקף שבחבל לכיש, קטין כבן 15 תושב דיר צאמת.

קרא עוד:
[postim]

הקטין, חמוש בסכין שאורך הלהב בה כ-11 ס"מ, הועבר לחקירה בתחנת המשטרה וזאת לאחר שבתשאולו בשטח מסר כי הגיע לאזור על מנת לבצע פיגוע, כנראה על רקע היות קרוב משפחתו עצור גם כן בישראל בנסיבות דומות. בהמשך, הכחיש הצעיר את כוונותיו ובחקירתו טען כי ביקש להיעצר בשל מצוקה בביתו. מעצרו הוארך במהלך השבוע מספר פעמים בבית המשפט.

אתמול חזר בו החשוד ובמהלך חקירה מקצועית שנערכה לו קשר עצמו החשוד למיוחס והודה בפני החוקרים כי אכן תכנן לבצע פיגוע בעיר קריית גת ולפגוע ביהודים על רקע לאומני. לאור כך, כאמור, צפוי להיות מוגש נגדו כתב אישום כבר בימים הקרובים.

(צילום אילוסטרציה: מועמר עוואד – פלאש 90)