השוטר שסיכל את הפיגוע ברחוב יפו בירושלים, תיאר בחקירתו במח"ש כי יצא לבדו לבלום את מסע הרצח וכי הירי בוצע על מנת לנטרל בלבד, תוך כדי חשש שהשתיים נושאות מטעני חבלה • על פי ההערכות, אין בכוונת מח"ש להגיש כתב אישום נגדו

החבלן המשטרתי שירה בשתי הנערות-המחבלות שדקרו עוברים ושבים ליד שוק מחנה יהודה בירושלים, לפני כשלושה שבועות, נחקר במח"ש בחשד ל"ירי בלתי מוצדק", כך אישרה היום משטרת ישראל.

מדובר באירוע שהתרחש בי"א בכסלו ברחוב יפו בירושלים. שתי נערות ערביות בנות 14 ו-16, תושבות כפר עקב שבמזרח העיר, תקפו במספריים את העוברים והשבים. הן הצליחו לפגוע רק בפלסטיני מבוגר מבית לחם, שנפצע באורח קל בלבד, לפני שנורו בידי השוטר שחלף במקום בניידת המשטרה.

כתוצאה מהירי, נפצעה אנושות המחבלת בת ה-14, הדיל עוואד שמה, ומתה מפצעיה זמן קצר לאחר מכן. בת דודתה בת ה-16 נפצעה באורח קשה ובסוף השבוע האחרון הוגש נגדה כתב אישום.

בסרטון שצולם במצלמת האבטחה של תחנת הרכבת הקלה, נראה השוטר יורה במחבלות שוב ושוב, גם לאחר שכבר שכבו פצועות על הארץ. מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב צ'יקו אדרי, שיבח את פעולת השוטר בתדריך שמסר מיד לאחר הפיגוע ואמר כי "התגובה המהירה והמקצועית של החבלן עצרה את האירוע ומנעה פגיעה בחפים מפשע נוספים".

קרא עוד:
[postim]

מהמחלקה לחקירות שוטרים נמסר היום כי "החקירה נפתחה על פי החלטת היועץ המשפטי לממשלה, לפי המלצת פרקליט המדינה, והיא נועדה לבדוק טענות שהועלו, לפיהן השוטר ירה במחבלת לאחר שנוטרלה ולאחר שלפי הטענה כבר לא נשקפה ממנה סכנה. השוטר טען בחקירתו כי ירה משום שסבר כי הסכנה טרם חלפה והסביר את מניעיו לירי".

השוטר שסיכל את המשך הפיגוע הסביר בחקירתו בפרוטרוט את מהלך האירוע ותיאר כי יצא לבדו לעצור שתי מחבלות משתוללות וכי הירי בוצע על מנת לנטרלן בלבד, תוך כדי חשש שהן נושאות מטעני חבלה. לדבריו, אילו היה רוצה להרוג אותן היה יורה בראשיהן.

על פי ההערכות, אין בכוונת מח"ש להגיש כתב אישום נגד השוטר. הוא שוחרר בתום החקירה לביתו ללא תנאים מגבילים ונשקו האישי לא נלקח ממנו – מה שמהווה אינדיקציה לגבי כיוונה של החקירה.