בסיוע ליווי משפטי: יהדות התורה דורשת לאכוף את שמירת השבת בתל אביב

עו"ד יצחק מירון: "ישנם מאות אלפי מקומות עבודה שמעדיפים לא להעסיק יהודים" • הממשלה ביקשה לדחות בחודש את תשובתה לבג"ץ בדבר היעדר האכיפה על חוק המנוחה בשבת המופר בעקביות בידי עסקים במטרופולין תל אביב • אייכלר: "יש למנוע את תופעת ה"שבת גוי" שבאמצעותו מעסיקים עובדים יהודים בשבת"

סיעת יהדות התורה זימנה את עו"ד יצחק מירון ועו"ד דוד שוב בענין הבג"ץ נגד השבת בת"א.

בג"ץ הורה למדינה להשיב ולהציג את עמדתה בסוגיית אכיפת חוק שעות מנוחה בתל אביב, זאת לאחר עתירתם של בעלי עסקים הטוענים כי אי-האכיפה פוגעת בפרנסתם ובכושר התחרות. הרשתות הגדולות מתמודדות כלכלית גם עם קנסות משמעותיים אותם הטילה העירייה ובעלי המכולות מתחננים: אל תאלצו אותנו לעבוד בשבת!

שרי הממשלה מתחמקים מתשובה חד משמעית לבג"ץ ונמנעים מלצדד בעד איסור פתיחת חנויות בשבת. השבוע החליטה הממשלה לבקש מבג"ץ ארכה של חודש למתן תשובתה על חילולי השבת בת"א ובסיעת יהדות התורה התומכת במאבק בעלי העסקים למען קדושת השבת, אומרים כי השרים מפחדים להתייצב נגד מחללי השבת. כאמור, הסיעה מבקשת ליווי משפטי מעורכי הדין שיסייעו להפעיל לחצים מתחייבים על ראשי השלטון שיידרשו לאכוף את חוק המנוחה גם ביום שבת קודש.

קרא עוד:
[postim]

כזכור, בשבועות האחרונים קיימה הוועדה לפניות הציבור דיון בהשתתפות בעלי עסקים שפנו בטענה כי מחללי השבת הורסים את פרנסתם של החנויות הסגורות בשבת. עו"ד יצחק מירון ניתח את המצב המשפטי של מעסיקים המביאים גוי אחד כעובד החנות ובחסותו הם מצליחים להיפטר מחוק שעות עבודה ומנוחה. ח"כ הרב אייכלר דרש למנוע את תופעת ה"שבת גוי" שבאמצעותו מעסיקים עובדים יהודים בשבת.

"יש שקר גלוי שאומרים שאין אפליה אבל המציאות היא שלא יקבלו שומרי שבת, פשוט ישקרו ויגידו שזה בגלל סיבה אחרת. אף אחד לא אומר את זה במפורש כדי לא לספוג קנסות אבל זה כאילו יש שלט "פה לא מקבלים שומרי שבת". להערכתי מדובר במאות אלפי מקומות עבודה. המצב של יהודים הופך להיות גרוע יותר בישראל מאשר במדינות אחרות" אמר עו"ד מירון בוועדה.

ח"כ הרב ישראל אייכלר אמר כי צריך לדרוש מראש הממשלה להתייצב מול הבג"ץ ולהציג את חוק שעות המנוחה באופן ברור. כל התחמקות תתן לבג"ץ פתח להרוס כל זכר לשבת במסחר בתל אביב ובכל הארץ.

חכ ישראל אייכלר במפגש עם עוד מירוןח"כ ישראל אייכלר במפגש עם עו"ד מירון

(אילוסטרציה ראשי: נתי שוחט – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *