כ-4,000 עובדות רשתות הגנים החרדיות ישתלמו בקורס החייאה בסיסית, טיפול בחנק מגוף זר וטיפול בחום ופרכוסי חום בתינוקות וילדים • הדקות הראשונות הינן קריטיות לייצוב מצבו של החולה או הפצוע וככל שיקבל בהן טיפול, יגברו סיכוייו להינצל ויפחת הסיכוי לנזק בלתי הפיך

שיתוף פעולה להצלת חיים: כ-4,000 גננות, סייעות, מנהלות, מטפלות, מרפאות, מפעילות צהרונים, מפעילות משפחתונים ועובדי מנהל ותחזוקה ברשתות 'איגוד הת"תים', 'בית יעקב' ו'פתחיה', יעברו הכשרת עזרה ראשונה במסגרת קורסי 'משפחה בטוחה' של 'איחוד הצלה' ו'נורופן לילדים'.

בפגישה שנערכה בירושלים בין מנכ"ל 'איחוד הצלה' משה טייטלבוים ומנהל לשכתו שבתי רפפורט לבין מנכ"ל רשת גני הילדים ומעונות 'בית יעקב', יצחק גולדקנופף ומנהל מוסדות 'פתחיה' לחינוך מיוחד, ישראל גולדקנופף, סוכם כי הצוותים החינוכיים במוסדות יוכשרו בקורס להגשת עזרה ראשונה. כמו כן סוכם כי גם צוותי משפחתוני וצהרוני 'צילה' ואיגוד הת"תים יעברו את הקורס. הקורסים יועברו בהכוונת רבני איחוד הצלה והוועדה הרוחנית של בית יעקב.

קרא עוד:
[postim]

קורס 'משפחה בטוחה' מעניק כלים להגשת עזרה ראשונה באירוע חירום רפואי עד להגעת צוות טיפול מקצועי. באירוע חירום רפואי, הדקות הראשונות הינן קריטיות לייצוב מצבו של החולה או הפצוע וככל שיקבל טיפול בדקות הראשונות למקרה, יגברו סיכוייו של החולה או הפצוע להינצל ויגדל הסיכוי למניעת נזק בלתי הפיך. הנושאים שנלמדים בקורס הם החייאה בסיסית, טיפול בחנק מגוף זר וטיפול בחום ופרכוסי חום בתינוקות וילדים. הקורס בן ארבע שעות וההשתתפות בו חינם.

מנכ"ל 'איחוד הצלה', משה טייטלבוים, אומר כי "הגשת עזרה ראשונה מהירה מצד הצוות החינוכי או המשפחה יכולה להציל את חייהם של הפעוטות והילדים ולמנוע אסון כבד. במסגרת פרויקט 'משפחה בטוחה' המשותף ל'איחוד הצלה ו'נורופן לילדים' אנו מציעים לצוותי חינוך ולהורים לילדים לרכוש כלים בסיסיים שיכולים להציל חיים".