"הרובע היהודי חסום במכוניות שחונות בניגוד לחוק, אופנועים שועטים בסמטאות והתשתיות מוזנחות" זו תמונת המצב שסיכמה את חוסר השת"פ בין העירייה לחברה לפיתוח הרובע המנציח את הבעיות‎ • מפקד מחוז ירושלים לשעבר: "אם לא נעשה מעשה- הרובע היהודי ייפול שנית"

"אם לא נעשה מעשה, אנו בידינו נגרום שהרובע היהודי יפול פעם נוספת", אמר ח"כ מיקי לוי בדיון שהתקיים היום לבקשתו בוועדת הפנים על נטישת עסקים ברובע היהודי בירושלים נוכח הזנחה והעדר פיקוח, "אין תיאום בין כל הכוחות ברובע. כשהייתי מפקד המחוז, כל חודשיים יזמתי שולחן עגול עם מנהלת הרובע והתושבים, וגם הרובע הנוצרי".

מ"מ יו"ר הוועדה ח"כ יואב בן צור: "אם היה גוף אחד שמנהל את כל ענייני הרובע – פיתוח, שוטף ןאכיפה, גוף שעומד מול כל נותני השירותים, מצבנו היה הרבה יותר טוב. חייבים לדעת מי נושא באחריות. היום יש כל כך הרבה סוגי גופים ותתי גופים – זה אחראי על החניה אבל לא על המחסום, זה אחראי כל דרכי גישה אבל לא על הפחים. חייבים גוף שיעמוד מול העירייה, המשטרה והתושבים. אולי להרחיב את סמכויות החברה לפיתוח הרובע".

קרא עוד:
[postim]

סגן ניצב ארז תבור, סממ"ר דוד: "המשטרה עובדת על מתן שירות לאזרח. יש אזרחים נורמטיבים ויש שעוברים על החוק. להתחיל לתת דו"חות חניה לנורמטיבים זה לא חכם. המפכ"ל החדש הגדיר את ה"מניעה המצבית". למה להכניס תושב לבעיה – לאפשר לו כניסת רכב לרובע ואז לתת דו"ח? זה מצריך לאתר אותו. למה אם אפשר למנוע את כניסתו? רוב הרכבים נכנסים לרובע מתוך חניית הרובע. ההפרעה הכי גדולה היא המתאמים. בשלט כתוב אין כניסה למעט מורשים. חייבים שרק גוף אחד יהיה אחראי וידע מי נכנס ומי יוצא. היום יש 370 מקומות חניה ברובע ו-700 אישורי חניה. מה הפלא שיש בעיה?"

איתי בצלאל, מנכ"ל החברה לפיתוח הרובע: "ראש העיר מסייר ברובע ומספר שהחליט לסגור את החברה. זו חברה ממשלתית. לא נכון ליצור מצב של אי עשייה בגלל מחלוקות. הסינכרון חסר". מ"מ יו"ר הוועדה, ח"כ בן צור: "לצערי לא הגיעו אנשים מהעירייה מהם נוכל לקבל תשובות". ח"כ מיקי לוי: "צריך לעצור את ה-400 מליון ₪ מענק הבירה עד שיגיעו ראש העיר והמנכ"ל".

אביר נשיא, יו"ר ועד הסוחרים ברובע: "בלגן. העיריה לא עובדת עם החברה לפיתוח. צריך להקים ועדת חקירה ממלכתית. יד ימין לא יודעת מה יד שמאל לא עושה. כסוחרים הגענו לפת לחם. אם לא יהיה שינוי יסודי – או שהחברה לפיתוח תקבל סמכויות, או שהעירייה. נכנסים אופנועים לשוק, נוסעים על המדרגות ולא נותנים להם דו"חות. אין חניה אז כל אחד קנה אופנוע. הם יכולים גם להוביל אמל"ח".

The Harley Davidson motorbikers in Israel"נוסעים על המדרגות ולא נותנים להם דו"חות". (אילוסטרציה: נתי שוחט-פלאש 90)