פינוק מיותר או צורך חיוני? הח"כים מתעקשים להוסיף לעצמם עוזר שלישי

"יש להפסיק לדבר על היועצים הפרלמנטריים כעל תנאי הח"כים. זה לא חלק מתנאי השכר שלנו. הם עובדים של הציבור", אמרה ח"כ מיכאלי בדיון בנושא בוועדת הכנסת

ועדת הכנסת בראשות ח"כ דוד ביטן לא קיבלה את המלצת הוועדה הציבורית, לפיה יוזמת יו"ר הוועדה, ח"כ דוד ביטן, להוסיף יועץ פרלמנטרי נוסף לכל ח"כ, תידחה עד שתיבחן על ידי יועץ ארגוני.

למעשה, הוועדה הציבורית לא נענתה לבקשת ועדת הכנסת לאשר יועץ שלישי לח"כים. ועדת הכנסת החזירה את הנושא לוועדה הציבורית, שתצטרך לתת את המלצתה הסופית תוך 15 ימי עבודה, ואז תשוב ותדון בה ועדת הכנסת. על פי החוק, לאחר ההמלצה הסופית של הוועדה הציבורית תהיה ועדת הכנסת רשאית לקבל את המלצתה או לדחותה ולקבל החלטה כראות עיניה.

"אנו כח"כים קופצים מוועדה לוועדה ומולנו חברות עם גדולי היועצים, ואנחנו צריכים להתכונן לדיונים במגוון נושאים מקצועיים. כוח האדם העמד לרשותנו לא מאפשר לנו להתמודד בצורה הראויה", אמר יו"ר הוועדה ח"כ דוד ביטן, "נפגשתי עם הוועדה הציבורית ואמרתי להם שלא צריך להסתכל על התקציב אלא האם זה משרת את הציבור והאם הבקשה מידתית. התקציב לא בשמיים. הם לא התייחסו למה שאמרתי. זכותם. אני מבקש לדחות את החלטתם ולקבל את החלטתנו הקודמת בנושא".

קרא עוד:
[postim]

ח"כ מרב מיכאלי מהמחנה הציוני, הידועה בתמיכתה העקבית בהוספת עוזר פרלמנטרי שלישי לחברי הכנסת, אמרה בדיון כי "יש להפסיק לדבר על היועצים הפרלמנטריים כעל תנאי הח"כים. זה לא חלק מתנאי השכר שלנו. הם עובדים של הציבור. כל יועצת ויועץ פרלמנטרי הם עוד לבנה בחומה נגד גופים שמייצגים אינטרסים זרים. אין לנו מספיק צוות כדי לעשות את העבודה לבד. יש פרצה גדולה שבה נכנסים הלוביסטים. עוזר נוסף זה לא פינוק אלא עבודה לטובת הציבור".

קסם רוזנבלט, היועצת הפרלמנטרית של ח"כ אילן גילאון ממרצ, סיפרה: "רצינו להיפגש עם חברי הוועדה. פנינו אליהם. ביקשנו לשקף את היקף העבודה. היה לנו חשוב שעמדתנו תושמע ומה ההשלכות הלוגיסטיות של עוזר נוסף. לא זומנו. צר לנו מאד. אין הגיון לעשות תחקיר ארגוני. היועץ הארגוני ילווה אותי הביתה כשאני עונה על סמסים באחת עשרה בלילה?"

חיים אבידור, חשב הכנסת, ביקש להגן על חברי הוועדה הציבורית: "אנשי הוועדה הציבורית לא יכולים לשבת עם כל הח"כים וכל העוזרים הפרלמנטריים. הם רצו שמישהו יעשה את העבודה השחורה. לא היה ח"כ שביקש להופיע והשיבו את פניו".

(צילום: מרים אלסטר – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן