לראשונה מאז הקמת המדינה: 'אפליה מתקנת' לחרדים בשירות הציבורי

החוק החדש, שיעלה לאישור הממשלה ביום ראשון הקרוב, הוא פרי יזמתו של יו"ר ש"ס אריה דרעי, בתקופת כהונתו הקצרה כשר הכלכלה • מסלולים מיוחדים להכשרת עובדים חרדיים בשירות הציבורי יוקמו החל משנת 2016

מהפכה בתחום התעסוקה החרדית: ביום ראשון תעלה בממשלה הצעת מחליטים לשילוב עובדים חרדים בשירות המדינה.

בתחילת ישיבת הממשלה יציג השר דרעי את התכנית הראשונה והמהפכנית לשילוב חרדים בשירות הציבורי. לפי התכנית שגיבש צוות בין-משרדי מיוחד, יוקמו מסלולים מיוחדים להכשרת עובדים חרדיים בשירות הציבורי החל משנת 2016.

כמו כן, ייבחנו מסלולים חשיפה נוספים למגזר החרדי לשלבו בתפקידים בשירות המדינה, כאשר אלו לא יפחתו מ-30 משרות מידי שנה, בחלוקה שווה לנשים וגברים.

קרא עוד:
[postim]

שר הפריפריה, אריה דרעי, ברך על ההחלטה ואמר: ״אני עובד על התכנית כבר חודשים מתחילת מכהונתי כשר הכלכלה. לצערי קיימת אפליית חרדים במגזר הציבורי וגם בפרטי. חרדים לומדים לתואר ראשון ושני, שולחים קורות חיים למכרזים ולא מתקבלים מסיבות שונות. בהחלטה הזאת  הממשלה למעשה פותחת את דלת התעסוקה בפני עובדים חרדיים. אני בטוח שתהיה לכך גם השפעה על עבודת החרדים במגזר הפרטי.

"מאז כניסתי למשרד הכלכלה גמרתי אומר לתקן את העוול ודחפתי בכל הכוח לתכנית הזו שתיתן מענה חלקי לעובדים החרדיים המוכשרים. אני שמח שהממשלה אימצה את המלצותיי וכבר בשנה הבאה נראה עובדים חרדיים רבים בשירות המדינה".

(צילום: מרים אלסטר – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

נתקלתם בחדשה מרעישה? ידיעה מעניינת מוזמנים לספר לנו

דילוג לתוכן