אזעקות עולות ויורדות הופעלו לפני זמן קצר בגליל המערבי. 3 רקטות נורו מסביבות העיר צור בלבנון והן נפלו בשטחים פתוחים בין נהריה לשלומי • בתגובה: צה"ל תקף מטרות בדרום לבנון • בלילה האחרון חוסל בדמשק בכיר חיזבאללה סמיר קונטאר בפעולה שיוחסה לישראל, חיזבאללה הבטיח להגיב

סמוך לשעה 17:40 הופעלו אזעקות עולות ויורדות בגליל המערבי, במרחבי קו העימות 14 ו-29.

האזעקות נשמעו ביישובים גשר הזיו, סער, בן עמי, עברון, נהריה, שבי ציון, שלומי, אזור תעשייה אכזיב מילואות, בצת, מצובה, כפר ראש הנקר ולימן.

תושבים בנהריה דיווחו על שמיעת פיצוצים חזקים. מבדיקות ראשוניות עולה כי 3 רקטות נורו מסביבות העיר צור בלבנון והן נפלו בשטחים פתוחים בין נהריה לשלומי.

בעקבות הירי, תקף צה"ל באמצעות כוחות ארטילריה בדרום לבנון. במערכת הביטחון אומרים כי הם רואים בצבא לבנון האחראי הבלעדי לנעשה בשטחו וכי צה"ל ימשיך לפעול נגד כל ניסיון פגיעה בריבונותה של מדינת ישראל ובביטחון תושביה. בשלב זה אין שינוי בהנחיות ההתגוננות לתושבי האזור.

כזכור, בלילה האחרון חוסל בדמשק בכיר חיזבאללה סמיר קונטאר, בפעולה שיוחסה לישראל. כלי תקשורת המזוהים עם חיזבאללה הבהירו כי עמדת הארגון ידועה ותגובתו תבוא גם תבוא.

קרא עוד:
[postim]

המתיחות שררה בצפון מאז נודע הבוקר על פעולת החיסול של בכיר חיזבאללה. בהלת שווא נגרמה בצהריים כאשר כוח חבלה ביצע פיצוץ מבוקר והשמיד נפל גראד ממלחמת לבנון השנייה, שהתגלה במהלך חפירות של קו ביוב בקריית שמונה.