לאחר שהמשא ומתן מול האוצר בנושא הסכם שכר חדש לעובדי המגזר, נקלע למבוי סתום, הודיע היום יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן על שביתה כללית החל מהשעה 6:00 מחרתיים • באוצר דורשים כי תוספת השכר תהיה דיפרנציאלית, אך בהסתדרות טוענים "נדע לחלק את תוספות השכר לטובת העובדים החלשים"

תחת הסלוגן 'השכירים לא גומרים את החודש', ההסתדרות נערכת לקראת שביתה כוללת במגזר הציבורי החל מיום רביעי.

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הודיע על שביתה בכל המגזר הציבורי החל מיום רביעי הקרוב בשעה 6:00 בבוקר. ניסנקורן הנחה את צוותי השטח של ההסתדרות להיערך לשביתה. בשביתה ייקחו חלק גם הסתדרות המורים וארגון המורים.

העילות לסכסוך העבודה הן דרישות ההסתדרות לעדכון השכר במגזר הציבורי והמבוי הסתום במשא ומתן מול האוצר בנושא הסכם שכר חדש לעובדי המגזר. בתום פגישה נוספת שהתקיימה אמש בין צוותי המו"מ של ההסתדרות ומשרד האוצר במשך שלוש שעות, השיחות על סוגיית הסכם השכר הגיעו למבוי סתום והפערים בין העמדות גדולים.

קרא עוד:
[postim]

היום התקיימה הפגנה מול משרד האוצר בירושלים בה השתתפו אלפי עובדים. יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן נשא דברים במקום ואמר: "ההסתדרות לא תיתן יד לניסיון לשסות ציבורי עובדים אחד בשני. השביתה אינה המטרה אלא האמצעי להשמיע את קולם של כמיליון שכירים שלא גומרים את החודש. על המדינה לדאוג למעמד החלש ולמעמד הביניים – ויפה שעת אחת קודם.

שר האוצר, משה כחלון, הנחה את צוות המשא ומתן, מנכ"ל המשרד, שי באב"ד הממונה על השכר, קובי אמסלם והממונה על התקציבים, אמיר לוי, כי במידה ותינתן תוספת, היא תהיה דיפרנציאלית. "רק כך ניתן יהיה לצמצם את הפערים בין בעלי המשכורות הגבוהות לנמוכות במגזר הציבורי" אמרו באוצר. צוותו של ניסנקורן הודיע מנגד, כי ההסתדרות תדע לווסת ולחלק את תוספות השכר בכל מקום עבודה ואיגוד לטובת העובדים החלשים.

במשרד האוצר אומרים עוד כי השנה, מדד המחירים לצרכן צפוי לרדת בכ-1%, כך שהשכר הריאלי של העובדים לא רק שאינו נשחק, אלא גדל. "אנו מצפים מההסתדרות למצות את המשא ומתן ולדאוג באמת לעובדים החלשים, ולא לגרום לנזקים למשק הישראלי בצורה של שביתה פראית ולא נחוצה".

(אילוסטרציה: קובי גדעון – פלאש 90)