המדינה הגישה בקשות לצווי מניעה לבית הדין הארצי לעבודה במטרה למנוע את השביתה במערכת החינוך • באוצר טוענים: ארגון המורים התחייב לשקט תעשייתי עד סוף אוגוסט 2017

משרדי האוצר והחינוך, מרכז השלטון המקומי ושלוש הערים הגדולות (ת"א, ירושלים, חיפה) הגישו היום לבית הדין הארצי לעבודה בירושלים בקשה לצווי מניעה נגד השביתה המתוכננת של ארגון המורים החל ממחר בבוקר.

ארגון המורים התחייב במסגרת רפורמת "עוז לתמורה" על "שקט תעשייתי" עד ה-31.08.2017 ולכן אינו יכול להשבית את הלימודים.

בשעות הקרובות המדינה מתכוונת להגיש צווי מניעה גם נגד הסתדרות המורים כדי למנוע את השביתה המתוכננת בגני הילדים, בבתי ספר היסודיים וחטיבות הביניים. גם הסתדרות המורים התחייבה ל"שקט תעשייתי" בהסכם שנחתם עמה בכל הקשור לשביתות כלליות במשק.

קרא עוד:
[postim]

יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן הודיע אמש על שביתה בכל המגזר הציבורי החל ממחר בשעה 6:00 בבוקר. בשביתה אמורים לקחת חלק גם הסתדרות המורים וארגון המורים. נזכיר כי העילות לסכסוך העבודה הן דרישות ההסתדרות לעדכון השכר במגזר הציבורי והמבוי הסתום במשא ומתן מול האוצר בנושא הסכם שכר חדש לעובדי המגזר.

מנכ"ל משרד האוצר, שי באבד: "אנו מצפים מההסתדרות למצות את המשא ומתן ולדאוג באמת לעובדים החלשים, ולא לגרום לנזקים למשק הישראלי בצורה של שביתה פראית ולא נחוצה. בכל מקרה, אנו פונים לבית המשפט במטרה לאפשר את המשך התנהלותם הרגילה של אזרחי ישראל.

(אילוסטרציה: מנדי הכטמן – פלאש 90)