מאבק הימין בשב"כ מתעצם: אריאל וסמוטריץ' דורשים לסגור את האגף היהודי

"האגף היהודי בשב"כ הוא מחלקה שחוץ מלהמציא את אבישי רביב, לא הביאה שום הישג רציני", טען ח"כ בצלאל סמוטריץ', הנחשב לסמן הימני ביותר בפוליטיקה • ברחבי הארץ נעצרו הערב כ-20 בני אדם שהפגינו נגד עינוי עצורי פרשת דומא

לקראת ההגשה הצפויה של כתבי האישום נגד פעילי הימין הקיצוני החשודים ברצח בני משפחת דוואבשה, בפיגוע ההצתה בכפר דומא לפני כחמישה חודשים, הקמפיין התוקפני נגד האגף היהודי בשב"כ עולה מדרגה.

שני נציגי 'תקומה' בממשלה ובכנסת, שר החקלאות אורי אריאל וח"כ בצלאל סמוטריץ', התבטאו במילים קשות נגד פעילות האגף, אשר לטענת עורכי דינם של החשודים השתמש בעינויים קשים כדי לגבות הודאות בפרשה.

בשיחות סגורות בקרב פעילי המפלגה, אמר אריאל כי "צריך לסגור את [המחלקה] היהודית – ויפה שעה אחת קודם". סמוטריץ' הוסיף כי האגף היהודי בשב"כ הוא "מחלקה שחוץ מלהמציא את אבישי רביב, לא הביאה שום הישג רציני".

קרא עוד:
[postim]

בהודעה פומבית שפרסם, קרא שר החקלאות לראש הממשלה, בנימין נתניהו, לכנס בהקדם את ועדת השרים לענייני השב"כ כדי לתחקר לעומק את מה שאירע, לאחר שלדבריו הגיעו אליו "עדויות מצמררות", על שיטות החקירה שהופעלו כלפי עצורי דומא.

אריאל הבהיר כי אמנם פיגוע ההצתה הוא "מעשה נפשע" ועל גורמי אכיפת החוק למצות את הדין עם המעורבים בו, אולם "אין מקום לשימוש בעינויים כנגד חשודים אשר אינם מוגדרים כ'פצצה מתקתקת'". סמוטריץ' היה חריף אף יותר ואמר כי "עינוי אזרחים שייך למשטרים אפלים, לא למדינת ישראל".

הערב נמשכו במלוא העוצמה הפגנות המחאה נגד עינוי העצורים, במספר מוקדים ברחבי הארץ. בצומת התשבי שבגליל נעצרו לא פחות מ-17 מפגינים, אשר התקהלו ללא היתר, חסמו את התנועה והתפרעו. גם ליד גשר המיתרים שבכניסה לירושלים התקיימה הפגנה, בה השתתפו מאות בני אדם, אשר הניפו כרזות המשוות את השב"כ לקג"ב הסובייטי וקריאות "שב"כ ארגון טרור יהודי" ו"לא תעמוד על דם רעך". לפחות שני מפגינים נעצרו.

(צילומים: גרשון אלינסון ומרים אלסטר – פלאש 90)

הוסף תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *