לראשונה תוספות השכר ל-450 אלך העובדים במגזר הציבורי יינתנו באופן דיפרנציאלי חלקי • שר האוצר כחלון: ""ההסכם הזה הוא לא פחות מהיסטורי" • 50% מהתוספת תינתן באופן שקלי ו-50% באופן אחוזי כך ששיעור התוספת למקבלי השכר הנמוך יהיה גבוה יותר

לאחר משא ומתן מרתוני שנמשך בבית הדין לעבודה עד לשעות הקטנות של הלילה יו"ר ההסתדרות אבי ניסנקורן ושר האוצר משה כחלון הגיעו להבנה כי לראשונה תוספות השכר במגזר הציבורי יינתנו באופן דיפרנציאלי.

450 אלף העובדים המגזר הציבורי ייהנו מתוספת נכבדה של 7.5% לשכרם הכולל. 50% מהתוספת תינתן באופן שקלי ו-50% באופן אחוזי. ההסכם פורץ הדרך יביא לצמצום הפערים בין מקבלי המשכורות הנמוכות לגבוהות במגזר הציבורי, כך שמקבלי השכר הנמוך יקבלו תוספת גבוהה מ-7.5%. בנוסף, יזכו העובדים למענק חד פעמי של 2,000 שקלים שיחולקו במקומות העבודה בשתי פעימות.

בשעה 2:34 בלילה חתם שר האוצר משה כחלון על מזכר הבנות עם יו"ר ההסתדרות וסיכם עמו על השגת הסכם סופי בתוך 10 ימים. "ההסכם הזה משנה את כללי המשחק ואומר באופן ברור – מה שהיה הוא לא מה שיהיה". אמר השר כחלון וביקש לציין כי "מקבלי השכר הגבוה הראו סולידריות חברתית ואמרו באופן מפורש שהם מוכנים לוותר עבור מקבלי השכר הנמוך".

קרא עוד:
[postim]

לדברי כחלון, "ההסכם הזה הוא לא פחות מהיסטורי. לאחר שנים של הסכמים שהרחיבו את הפערים בין מקבלי השכר הגבוה למקבלי השכר הנמוך במגזר הציבורי, אנחנו מביאים היום בשורה של ממש", אמר שר האוצר.

יו"ר ההסתדרות, אבי ניסנקורן, אמר: "עשינו היום יחד היסטוריה בעלת משמעותית חברתית חסרת תקדים. הוכחנו שבהידברות אמיתית ניתן לבצע מהלכים שטרם נראו כאן בהיקפם ומשמעותם. הסכם השכר החדש במגזר הציבורי מחולל מפנה ולראשונה הפכו הסכמי השכר לכלי אפקטיבי לצמצום פערים לבעלי שכר נמוך במגזר הציבורי. זו דרמה גדולה – אנו משנים מוסכמות יסוד. מדינת ישראל הרוויחה"